Rugpjūčio 12-osios popietę kauniečiai, viešojo transporto laukę Breslaujos gatvėje esančioje stotelėje, paskambino bendruoju pagalbos telefonu ir pranešė, kad stotelės stoginėje susispietė bitės. Žmonės išsigando, kad bus sugelti.
Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė sakė, kad į įvykio vietą buvo pasiųsta komanda su autocisterna, taip pat gelbėtojai pagalbos kreipėsi į Kauno bitininkų draugiją.
Į įvykio vietą atskubėjo kaunietis bitininkas Jonas Dambrauskas. Vyras pasakojo, kad tikėjosi pamatyti bičių spiečių. Bet išvydo, kad stotelės stoginėje buvo sudaužytas indas su grikių medumi ir bitės atskrido juo pasmaguriauti.
„Aukštuosiuose Šančiuose yra žmonių, kurie laiko bites. Jos užuodė medaus kvapą ir susirinko pasimaitinti. Kol atvykau, beveik visas medus buvo sudorotas, bitės išskrido namo. Gaisrininkai nuplovė grindinį“, – pasakojo J.Dambrauskas.
Tai ne pirmas kartas, kai ugniagesiai gelbėtojai kaunietį kviečia padėti.
„Kartą bitės buvo susispietusios medyje, augančiame prie Karaliaus Mindaugo prospekte esančios degalinės. Įlipus į ugniagesių gelbėtojų bokštelį ir pakilus iki medžio lajos, jas pavyko suspiesti“, – pasakojo J.Dambrauskas.
Kitą kartą bičių spiečius susimetė liepoje prie Kauno klinikų skubios pagalbos skyriaus. Tą kartą bitės ilgai neužsibuvo ir nuskrido į kitą vietą.
„Jei prie bitės žmogus nelįs, ji negels, ypač jei maitinasi. Įgelti gali, tik jei ją suspausite“, – sakė bitininkas.
Kartais bitės įsikuria ir namų ertmėse.
„Tada geriau su jomis draugauti, palaukti žiemos, nes bitės iki pavasario neišgyvena. Bet buvo atvejis, kai bitės gyveno apšiltinto medinio namo plyšyje po palange.
Šią šeimą bandžiau suspiesti ir išvežti kitur, bet motinėlė paspruko ir įsikūrė kitame pastato plyšyje. Ten spiečius gyveno dvejus metus“, – pasakojo J.Dambrauskas.