Ką reikėtų daryti radus tokį radinį? Kaip elgtis, kad net norėdami gero nepakenktumėme mažyliams?
Netikėtas radinys
V. Petrokaitienė tris stirniukus rado vos už kilometro nuo savo namų – Gerdvilų kaimo ribose. Moteris mažylius rado žolėse. Ta žolynų vieta nėra šienaujama, tad telefonu įamžinusi netikėtą radinį moteris juos ten ir paliko.
Ir stirniukams vieniems neteko ilgai būti – pas juos netrukus sugrįžo mama stirna. Ilgam stirnos savo jauniklių nepalieka niekad, jos visad būna kažkur netoliese, stebi savo vaikus.
Svarbi dalis
Ekosistemų apsaugos centro pirmininkas Petras Adeikis sako, kad stirnos yra labai svarbi ekosistemos dalis. Žinovas jau antrus metus rengia akciją „Neleisk sušienauti stirniuko“ ir dirba visoje Lietuvoje.
„Ūkininkai vis dažniau prašo prieš žolės šienavimą patikrinti jų laukus dronu su termovizoriumi. Mes aptinkame šilumos taškus laukuose, saugiai nunešame mamų stirnų žolėse paliktus stirniukus į saugią vietą ir leidžiama pačioms mamoms jais pasirūpinti. Taip mes išgelbėjame stirniukus nuo žūties“, – pristatydamas savo akciją dėstė gamtos žinovas.
Reikia žinoti
Pasak gamtininkų, kasmet Lietuvoje per šienapjūtę žūva apie 20 tūkst. stirnų jauniklių.
Radus stirniukus šienaujamose pievose, juos reiktų pernešti į saugią vietą, kur pieva nebus šienaujama.
Stirniuką reiktų nešti labai atsargiai – neliesti jo kūno. Geriausia paimti stirniuką su glėbiu žolynų, kad nepaliktumėte ant jo savo kvapo ir mama neatstumtų mažylio.
Jei radote stirniuką tokioje vietoje, kur ūkininkų technika tikrai nesidarbuos artimiausiu metu – stirniuką reiktų palikti, jo neimti. Juo pasirūpins kažkur netoliese viską stebinti mama stirna.