„Jei jaučiatės vienišas, atvykite į Kuršių neriją. Šiandien, pavyzdžiui, Juodkrantėje jus visur lydės uodų trūklių (chironomidų) kompanija.
Jie jums negels, tiesiog švenčia savo vestuves. Milijonai uodų formuoja stulpus, kuriuose patinai apvaisina pateles, o šios vėliau sudeda kiaušinius į netoliese esančius vandens telkinius: marias, balas, kitas drėgnas vietas.
Suaugusiais, skraidančiais uodais trūkliais maitinasi kregždės, varnėnai ir kiti paukščiai, o vandenyje besivystančios lervos – puikus užkandis vandens gyvūnams“, – penktadienį pranešė parkas.
Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje rašoma, kad uodai trūkliai – dvisparnių (Diptera) būrio vabzdžių šeima. Jų yra daugiau kaip 10 000 rūšių, o Lietuvoje jų suskaičiuojama apie 150.
Kūnas 1–9 mm ilgio, pilkai žalias, rudas ar pilkas. Burna labai trumpa arba išnykusi. Sparnai be žvynelių. Patinų antenos vėduokliškos, kūnas plonas, patelių – plaukuotos, kūnas storas.
Lervos vystosi įvairiuose vandens telkiniuose, drėgname dirvožemyje. Kai kurių rūšių lervos, gyvenančios deguonies stokojančioje aplinkoje, dėl organizme esančio hemoglobino būna raudonos spalvos. Uodų trūklių lervos – svarbus žuvų maisto komponentas ir vandens kokybės indikatorius.
Kadangi Kuršių marių pakrantėse uodų trūklių suaugėlių labai daug, kartais gyventojams sukelia sveikatos sutrikimų.