Praėjusią savaitę Utenos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai pagal rinktą informaciją apie pažeidėjus aptiko pastatytus tinklus. Iš viso neteisėtai tinklais buvo pagautos 22 lydekos, 3 lynai ir 4,5 kg ešerių.
Už žvejybą tinklais pažeidėjams bus skiriamos maksimalios administracinės baudos, taip pat turės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą. Iš jų paimtos neteisėtai pagautos žuvys, 12 statomųjų tinklų, grąžtas ledui gręžti ir savadarbis kablys (skirtas tinklų paieškai po ledu).
Panašus brakonieriavimo atvejis buvo išaiškintas prieš kelias savaites Utenos aplinkosaugininkų. Ignalinos rajono Dysnų ežere nakties metu du asmenys, anksčiau aplinkosaugininkų bausti už neteisėtą žvejybą, keturiais statomaisiais tinklais sugavo 7 sterkus ir 11 lydekų ir padarė 4320 eurų žalą žuvų ištekliams.
Asmenims taip pat bus skiriamos maksimalios administracinės baudos. Taip pat jiems gresia netekti sniego rogių, ledo kirtiklio (peikenos) ir keturių tinklų. Minėti įrankiai ir žuvys paimtos.
Akcijos „Saugom lydeką“ reidai vykdomi ir toliau, jų tikslas užtikrinti šių žuvų apsaugą per nerštą. Draudimas gaudyti lydekas ir akcija trunka nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d.
Iki balandžio pabaigos draudžiama lydekas žvejoti visuose šalies vandens telkiniuose tiek žvejams mėgėjams, tiek verslininkams. Svarbiausią informaciją apie žvejybos teisės aktų reikalavimus rasite departamento parengtose žvejybos atmintinėse.
Už draudžiamu metu sugautą lydeką taikomos administracinės baudos nuo 120 iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.
Taip pat už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką teks atlyginti 240 eurų žalą žuvų ištekliams.
Lydeką sugavus gamtinio rezervato ar ichtiologinio draustinio vandens telkinyje, žala skaičiuojama taikant trigubą žalos apskaičiavimo įkainį.