Arktinio plėšrūno nuotrauka pavadinimu „Ice bed“ nugalėjo keletą kitų labai gerai įvertintų nuotraukų. N.Sarikhani šį vaizdą užfiksavo prie Norvegijos Svalbardo salyno. Baltųjų lokių tirštame rūke jis ieškojo net tris dienas.
„Kvapą gniaužiantis ir jaudinantis N.Sarikhani įamžintas vaizdas leidžia mums pamatyti mūsų planetos grožį ir trapumą. Susimąstyti verčiantis vaizdas priminė neatsiejamą gyvūno ir jo buveinės ryšį bei vaizdžiai parodė žalingą klimato atšilimo ir buveinių nykimo poveikį“, – sakė Gamtos istorijos muziejaus direktorius Dr. Douglas Gurr.
Geriausiai įvertintų penketuke atsidūrė Audun Rikardsen kadras „Aurora Jellies“, kurioje įamžintos šiaurės pašvaistėje šviečiančios medūzos.
Susižavėjimo verta ir liūto jauniklio bei jo tėvų akimirka nuotraukoje Mark Boyd darytoje nuotraukoje „Shared Parenting“.
Nemažiau žmonėms patiko ir Daniel Dencescu užfiksuotas kerintis paukščių raštas nuotraukoje „Starling Murmuration“.
Tarp penkių geriausiųjų atsidūrė ir žaisminga akimirka su vėžliu ir vabzdžiu Tzahi Finkelstein nuotraukoje „The Happy Turtle“.
Konkursui „Metų laukinės gamtos fotografas“, kurį organizuoja Londone esantis Gamtos istorijos muziejus, buvo pateikta daugiau kaip 50 000 nuotraukų, tačiau vertinimo komisija galėjo apdovanoti tik 100 finalininkų.
Komisija ir Gamtos istorijos muziejus sąrašą galiausiai sutrumpina iki 25 įsimintinų nuotraukų iš šiemet pateiktų darbų. Tuomet visuomenė balsuoja ir renka konkurso laureatą.
Parengta pagal Natural History Museum ir BBC inf. Daugiau informacijos apie apdovanojimus galite rasti čia www.nhm.ac.uk/wpy/peoples-choice.