Mokslininkai mano, kad po šių kolonijų atradimų jie jau žino visų pasaulyje perinčių imperatoriškųjų pingvinų porų buvimo vietą. Tai labai svarbi informacija gamtosaugininkams, stebintiems pingvinus, kurie dėl klimato kaitos patiria vis didesnį pavojų.
Imperatoriai peri, poruojasi, deda ir išperi kiaušinius, o tada augina jauniklius ant jūros ledo, kuris jungiasi su pakrante – vadinamojo greitojo ledo. Tačiau kai kuriose Antarktidos dalyse šio ledo kiekis sumažėjo, o pastaraisiais metais jis tapo itin nepastovus, todėl kyla didelis susirūpinimas dėl šios rūšies išlikimo.
Imperatoriai yra didžiausia pingvinų rūšis, kurių ūgis viršija 1 m. Jie gyvena ekstremaliomis sąlygomis ir pačiame žiemos viduryje susiburia į atskiras grupes, kad galėtų sėkmingai poruotis.
Keturios naujos kolonijos yra džiugi žinia, nors bendrą populiaciją, kurią sudaro apie 550 000 individų, papildė vos keli tūkstančiai paukščių.
„Džiugu, kad net ir tada, kai imperatoriškiesiems pingvinams sunkumus kelia besikeičiančios ledo sąlygos, mes vis dar randame naujų kolonijų. Visgi taip pat aišku, kad šie paukščiai turės prisitaikyti, persikelti į naujas vietas, nes ledo sąlygos ir toliau keičiasi ir mes matome to įrodymų“, – sakė Piteris Fretvelas iš Britų Antarktidos tyrimų tarnybos.
Bent dvi iš naujai aptiktų kolonijų, greičiausiai yra paukščių, kurie turėjo palikti netoliese esančią vietą ir apsigyventi palankesnėje vietoje, grupės.
Mokslininkai, naudodamiesi palydovais, ieškojo dar neatrastų kolonijų ir mano, kad dabar jau pavyko atrasti jas visas. Dėl Antarktidos dydžio ir atokumo stebėjimas iš kosmoso yra vienintelis efektyvus būdas aptikti naujas kolonijas.
Kolonijos atsekamos pagal jų išmatų dėmes ant balto ledo. Jei paukščių susirenka pakankamai daug, šios dėmės matomos net iš kosmoso.
Parengta pagal CNN inf.