Grybaudami Biržų rajone, Ančiškių kaimo apylinkėse, žmonės netyčia užsuko į apleistą sodybą.
Krūmynuose užgirdę keistą šnaresį grybautojai pasuko artyn. Ten jie išvydo šulinį, o jame – įkritusį šerną. Akmenimis apibetonuotas šulinio rentinys buvo sulig žemės paviršiumi ir neuždengtas. Kiemas apaugęs karklais ir aukšta žole, todėl šulinio nebuvo matyti.
Maždaug pustrečio metro gylio šulinys yra išdžiūvęs, be vandens. Pamatęs žmones šernas ėmė blaškytis po duobę.
Gelbėti nelaimėlio atskubėjo Vabalninko komandos ugniagesiai. Bet nežinodami, kaip elgsis žmones pamatęs šernas, gelbėtojai nesiryžo leistis į duobę.
„Ne kartą teko iš degančio tvarto varyti kiaules, arklius ir karves, tai reikėdavo labai saugotis, kad koks gyvulys ant tavęs neužlėktų. Panikos apimti gyvuliai lėkdavo stačia galva į mus. Šernas irgi būtų puolęs, čia net kalbos nėra“, – dėstė ugniagesiai.
Bendrojo pagalbos centro operatoriai irgi patarė gelbėtojams palaukti, kol atvyks medžiotojai ir nuspręs, kaip pasielgti su laukiniu žvėrimi. Nenorėdami rizikuoti medžiotojai nutarė šerną nušauti. Tada ugniagesiai kopėčiomis nusileido į šulinį ir ištraukė maitą.
„Sumedžiojo, nes ištraukti gyvą šerną iš šulinio nebuvo galimybės. Jei žvėris jaučia pavojų, jis puola, artyn neprieisi. Čia lygiai toks pat principas kaip ir su šunimi – kuo daugiau spaudi į kampą, tuo labiau ginasi“, – kodėl šerną teko nušauti, paaiškino Ančiškių medžiotojų būrelio vadovas Vaidas Liukpetris.
Į sodybą užklydęs šernas tiesiog nepastebėjo žole ir karklais apaugusios atviros angos ir įkrito į šulinį. Gali būti, kad šernas buvo pabaidytas vilkų, kurių čia į valias. Paprastai šernų bandai vadovauja suaugusi šernė.