„Akcijos metu, mes, aplinkosaugininkai siekiame ne tik išsiaiškinti pažeidėjus, bet ir skiriame didelį dėmesį edukacinėms priemonėms. Visuomenei bus teikiama aktuali informacija apie žvejybos taisykles, svarbius lašišų ir šlakių migracijos metu taikomus žvejybos ribojimus, draudimus ir reikalavimus. Bus konsultuojami gyventojai ir asmenys žvejybos vietose apie aplinkai atsakingą elgesį“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.
Kaip pažymi aplinkosaugininkė, jei prieš žvejybą, asmenims kylą klausimų dėl teisės aktų reikalavimų, visada kviečiame pasitikrinti: konsultuotis galima departamento bendruoju konsultavimo telefonu 87000 2022, o aktualiausią informaciją žvejams rasite ir departamento parengtoje žvejybos atmintinėje.
Per akciją ypatingas dėmesys bus skiriamas lašišinėms upėms: Baltijos jūros priekrantei, Kuršių marioms, Nemuno deltos regionui, Šventosios (pajūrio), Nemuno, Minijos, Jūros, Dubysos, Neries, Šventosios, Žeimenos, Siesarties, Vilnelės, Vokės upėms ir jų intakams. Taip pat bus tikrinami privažiavimai ir keliai prie šių vandens telkinių.
Šalyje bus organizuojami reidai, tęsiama reguliari verslinės žvejybos kontrolė ir tikrinami žvejai mėgėjai. Pareigūnai stabdys ir tikrins, ypač tamsiu paros metu asmenų transporto priemones, kurie įtariami pažeidę žvejybą reglamentuojančius teisės aktus. Akcijos metu bus koncentruojamasi į šiurkščių žvejybos pažeidimų išaiškinimą.
Prireikus aplinkosaugininkai į pagalbą pasitelks neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius, taip pat bus keičiamasi svarbia informacija bendradarbiaujant su nevyriausybinėmis organizacijomis.
Aplinkosaugininkai primena, kad pernai per šią akciją buvo surengta 543 reidų. Akcijos laikotarpiu nustatyti 247 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai (160 iš jų šiurkštūs), 5 verslinės žvejybos ir 109 kito pobūdžio pažeidimai. Taip pat pareigūnai paėmė 382 įrankius: 100 mėgėjų žvejybos, 282 ne mėgėjų žvejybos ir 6 plaukiojimo priemonės.