Panevėžietė išsigando puolančių paukščių: ornitologai ramina – tai natūralus procesas

2023 m. liepos 23 d. 13:27
Dovilė Barvičiūtė
Panevėžyje tapo nesaugu gyventi – taip tvirtina žmonės, išsigandę vidury miesto puolančių paukščių. „Labai baisu, nežinojau, ką daryti, kai jie mane puolė. Ačiū Dievui, po išpuolio likau sveika ir gyva, niekam to linkėčiau“, – sakė į naujienų portalą JP paskambinusi panevėžietė. Tuo metu ornitologai ramina – tik nekurkime siaubo filmo, paukščių atakos – natūralus procesas.
Daugiau nuotraukų (4)
Kai puola – tenka tik bėgti
Į naujienų portalo JP redakciją kreipėsi prie prekybos centro kirų ataką išgyvenusi panevėžietė Regina. Ji tapo ir kitų kirų išpuolių liudininke.
„Ukmergės gatvėje, prie „Maximos“, rytais einant į darbą, žmones puola balti paukščiai: gal tai žuvėdros, gal – kirai, nežinau. Tiesiog puola galvą, rėkia baisiausiai ir nepalieka, kol neprabėgi visos aikštelės. Užsidengiu galvą, mojuoju rankomis ir bėgu. Rytais dabar nebeinu pro tą aikštelę, bijau, nors daug metų ten eidavau“, – pasakojo panevėžietė.
„Mano kolegės vyras lygiai taip pat buvo užpultas. Jis net priklaupė ant žemės ir rankomis užsidengė galvą. Savo akimis mačiau, kaip šeši kirai puolė vieną varną, o, koks triukšmas būna. Nesuprantu, kas čia vyksta, kodėl tie paukščiai puola“, – stebėjosi moteris.
Gina jauniklius
Kodėl kirai puola žmones, paaiškino ornitologė Eglė Pakštytė.
„Daugelis kirų rūšių mėgsta perėti ant stogų. Greičiausiai šiuo metu jie peri ir taip saugo savo jauniklius. Gali būti, kad ant žemės yra iškritęs jaunikliukas, šalia tos vietos, galbūt krūmuose pasislėpęs. Kai žmogus eina pro šalį, paukštis tokiu būdu bando apginti savo jauniklį“, – paaiškino ornitologė.
Anot E. Pakštytės, tokia apsauga būdinga kiekvienam paukščiui ir ji yra laikina, kai jaunikliai paaugs, atakos baigsis. Minėtoje vietoje nesaugu gali būti apie dvi savaites.
„Dabar reikia atsitraukti nuo tos vietos, nepulti su paukščiu kovoti. Kaip sakau, kvailystė yra muštis su tėvais, kurie gina savo vaikus. Tiesiog reikia pasitraukti. Praeis laikas ir paukščiams būsime nebeįdomūs“, – sako ornitologė.
Prašo gerbi gamtą
„Visi paukščiai gina savo jauniklius, net ir paprasta baltoji kielė tą daro. Jeigu jaučiate, kad paukštis panikuoja, žinokite, kad kažkur netoliese yra lizdas, venkite tokių vietų, pasitraukime iš ten, nesvarbu, kokio dydžio tai būtų paukščiai.
Supraskime, kad paukštis neturi jokio tikslo pulti žmogų, mes mažiausiai esame jiems įdomūs, bet, jeigu matote, kad paukštis susiteikęs agresyviau, tai jau signalas, kad jis ginsis. Pasitraukime iš pagarbos gamtai ir mažiau kreipkime dėmesį, nusišypsokime ir pasidžiaukime gamtos pasauliu iš toli“, – ramino ornitologė.
Grėsmė visada yra
Paukštis, kuris galėtų pridaryti rimtų sužalojimų, pasak E. Pakštytės, galbūt tik pelėda ar kitas plėšrus paukštis.
„Jeigu lįsime prie pelėdos jauniklio, ji gali stipriai atakuoti galvą, nes turi labai aštrius nagus. Tačiau jų mieste ir nesutiksi, tai laukinės gamtos paukščiai. Mes, ornitologai, visada sakome, nelyskite prie paukščių jauniklių, net, jeigu jums atrodo, kad šalia nėra tėvų. Žinokite, tėvai visada kažkur šalia, tik mes jų nematome. Lendant prie jauniklių, reikia žinoti, kad visada yra grėsmė“, – teigė ji.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.