„Aš rašiau savivaldybei dėl medžių kirtimo, o atsiuntė bebrą. Matyt striuka su darbuotojais“, „Reikėjo į fontaną paleisti, tegul gyvena ten, šakų primest, tegul stato savo budą“ šmaikštavo komentatoriai.
Visgi specialistai sako, kad sąlygos mieste tokiam gyvūnui tikrai nėra tinkamos, o Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) lektorius dr. Artūras Kibiša dar ir pastebi, kad tokia bebrų drąsa apskritai nėra būdinga šios rūšies atstovams.
Be to, bebrams apsigyvenus mieste, nukentėti gali ir aplink esantys augalai – krūmai, medžiai, todėl apie laukinių gyvūnų vizitą miestuose reikėtų pranešti atitinkamoms tarnyboms.
Specialistas taip pat nuramino ir pridūrė, kad bebrų baimintis tikrai nereikia, tačiau, kaip ir visų kitų laukinių gyvūnų, bandyti jų sugauti ar užspeisti į kampą šiukštu nederėtų.
„Medžioklės metu, kai gaudoma graibštu ir bebrui belieka tik gintis, atvejų yra įvairių buvę – buvo perkandęs ir koją, ir ranką. Tačiau tai – ekstremali situacija. Žmonių pulti tikrai neturėtų, bet visokių situacijų būna. Jei kažkas bandytų jį gaudyti ar užspausti į kampą, pasekmės gali būti ir perkąsta koja“, – portalui lrytas.lt yra sakęs A.Kibiša.