Pirmadienio rytą gyvūną pastebėjo mokyklos sargas. Susisiekus su Turgelių seniūnijos seniūnu, pastarasis iškvietė Šalčininkų rajono Medžiotojų būrelio narius. Jie saugiai išvežė bebrą iš mokyklos teritorijos.
Kovo pabaigoje drąsus bebras pastebėtas ir Palangoje. Tą kartą Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) lektorius dr. Artūras Kibiša portalui lrytas.lt sakė, kad tokia bebro drąsa nėra būdinga šios rūšies atstovams.
„Gal ieško naujų vietų, bando įsikurti kažkur kitur. Gali būti, kad prisitaikė prie žmonių, intensyviai apgyvendintų vietų, tačiau tikėtina, kad jis tiesiog priverstas ieškoti naujos buveinės. Pasiutligės jau ilgą laiką Lietuvoje neturime, todėl nemanau, kad tokiam elgesiui įtakos turėjo ši liga“, – svarstė A.Kibiša.
Specialistas taip pat ramino ir sakė, kad bebrų baimintis tikrai nereikia, tačiau, kaip ir visų kitų laukinių gyvūnų, bandyti jų sugauti ar užspeisti į kampą šiukštu nederėtų.
„Medžioklės metu, kai gaudoma graibštu ir bebrui belieka tik gintis, atvejų yra įvairių buvę – buvo perkandęs ir koją, ir ranką. Tačiau tai – ekstremali situacija. Žmonių pulti tikrai neturėtų, bet visokių situacijų būna.
Jei kažkas bandytų jį gaudyti ar užspausti į kampą, pasekmės gali būti ir perkąsta koja“, – įspėjo A.Kibiša.
Visgi mieste, pridūrė specialistas, tokie svečiai naudos nedaro. Jei bebras sugalvotų ten apsigyventi, nukentėti gali ir mieste esantys medžiai, ir krūmai.
„Jei bebras sugalvos mieste apsigyventi, ji tikrai reikėtų išprašyti su aplinkos apsaugos inspektorių pagalba“, – tikino A.Kibiša.