Ėdžias prie Tunelio gatvės pastatė greta įsikūrusios įmonės darbuotojai. Gaminius iš medienos gaminančios bendrovės atstovė Daiva Grikšelienė sakė, kad netoli yra sklypas, kur kažkada augo sodas, kelios senos obelys ir dabar sunokina vaisius. Dar dvi obelys auga ir prie bendrovės pastato.
„Kai įsikūrėme Tunelio gatvėje, pastebėjome, kad žiemą prie vaismedžių vis ateina stirnos ir kramsnoja nukritusius obuolius. Pasisotinusios jos traukia kalnu aukštyn į Aukštuosius Šančius arba bėga per Tunelio gatvę į Dainų ir Adomo Mickevičiaus slėnius“, – pasakojo kaunietė.
2021–2022 m. žiema buvo šalta, nestigo sniego, obuolių stirnos neberasdavo, todėl įmonės darbuotojai nusprendė pagaminti ir pastatyti ėdžias. Į jas dėjo obuolių, morkų, šieno. Pasivaišinti ateidavo dvi, kartais ir keturios stirnos. Kadangi ši žiema nebuvo šalta, į ėdžias dedama tik šieno.
Biologas Andrius Paulauskas sakė, kad Šančiuose, Panemunėje, įvairiose kitose vietose, kur yra nemaži želdinių plotai, net jei jie visai greta miesto centro, stirnos gyvena nuo seno. Jų populiacija, kaip ir visoje Lietuvoje, auga. Žiemą jos traukia ten, kur gali rasti nukritusių vaisių, išsikapstyti žolės.
„Papildomai jų gausiai šerti, prikrauti ėdžias vaisių ar daržovių nereikėtų. Kuokštas šieno gal ir nieko blogo. Svarbu gyvūnų negąsdinti“, – patarė biologas.