Ventės rago ornitologinės stoties vyr. ornitologas Vytautas Eigirdas sako, kad dalis paukščių nei nebuvo išskridę, tačiau jau tikrai galima suskaičiuoti ir 40 sugrįžusių rūšių. Visgi orams už lango labiau primenant žiemą, neaišku, ar jie vėl kuriam laikui nepasitrauks.
„Tikrai turėtų būti 40 jau grįžę, bet sudėtinga žiema šiemet, nes paukščiai grįžo, tuomet vėl išskrido, dabar vėl grįžta.
Patys pirmi, o gal kai kurie nei neišskridę, buvo varnėnai. Grįžę ir vieversiai, gervės, jau sausio mėnesį buvo pastebėtos pempės, grįžę nemažai rūšių žąsų, kurių kiekvieną dieną vis daugėja.
Pati pirmoji pasirodė pilkoji žąsis, kuri pas mus peri, vėliau baltakaktės, žielmeninės, baltaskruostės berniklės. Nemažai yra ir gulbių giesmininkių sugrįžusių“, – sako V.Eigirdas.
Nepaisant to, kad nemažai sparnuočių jau grįžo, ornitologas sako, kad sinoptikų žadami žvarbūs orai privers kai kuriuos grįžti į šiltesnius kraštus.
„Tikėtina, kad jie vėl išskris. Visi, kurie grįžę, yra netolimi migrantai, tolimieji migrantai, kiek stebime siųstuvus, dar toli. Visi šie, kurie jau grįžo, labai orientuojasi pagal orą, todėl šalčiui paspaudus jie gali vėl nuskristi į žiemojimo vietą.
Tame jokių problemų nėra, kartais ir kelis kartus per žiemą migruoja. Jau ir dabar, kai sniegas iškrito, buvo minusinė temperatūra, bent jau Vakarų Lietuvoje masiškai pempės skrido į pietus, atgal į žiemojimo vietas“, – aiškina ornitologas.
O tolimųjų migrantų ir lietuvių taip mylimų gandrų, pasak V.Eigirdo, dar teks palaukti – iš sekamų gandrų arčiausiai esantis gandras šiuo metu yra Izraelyje.