„Kai nėra butų problemų! Šitą gandrų lizdą jau stebiu daugybę metų, visokių įvykių jame nutiko, vienais metais pora susigalvojo užauginti 4 vaikus, bet įvyko nelaimė, vienas iš poros ant plento naktį žuvo – žmonės nusprendė, jog mama, nes kitas buvo labai pasimetęs – užuot nešęs mažyliams maistą, ėmė lakstyti į lizdą su visokiais šakaliais.
Nusprendė, jog čia toks pasimetęs liko tėvas. Žmonėms teko įsikišti – keldavo į lizdą mažus gabalėlius mėsos, tėvas penėjo, visi 4 užaugo, išskrido.
Bet šį kartą apie butus – taigi šitame storame lizde tarp šakų yra daugybė žvirblių lizdų, peri, augina savo mažylius, saugiai jaučiasi, gandrai gal nė nemato tokių kaimynų, bet visi laimingi“, – gražia istorija pasidalijo moteris.
Toks vaizdas, sako ornitologas Gediminas Petkus, iš ties nėra neįprastas, nors ir ne visiems pastebimas.
„Dažniausiai gandralizdžiuose ir įsikuria naminiai žvirbliai, karklažvirbliai. Jie ten randa puikią vietą, nes gandralizdžiai per laiką susispaudžia, tačiau žvirbliai randa laisvesnės vietos ir peri ten, sugyvena viename lizde. Ir paprastai gyvena žvirblių ne viena, o trys ar keturios poros. Gaunasi beveik visas viešbutis“, – paaiškino ornitologas.