Kaune žiemojančios gulbės kasmet buriuojasi Nemuno pakrantėje, ties Kranto alėjos 62-uoju daugiabučiu, nes žmonės šioje vietoje vandens paukščius lesina jau daug metų.
Tačiau kai kurie geradariai batono riekes atsineša plastikiniuose maišeliuose ir juos, pašėrę gulbes, paprasčiausiai numeta, užuot pasiėmę ar nunešę į šiukšlių konteinerį. Tokios atliekos draikosi pakrantėje, tyvuliuoja upėje. Dar blogiau, kad kai kurie pramogautojai prie upės atsineša stiklinius butelius ir ištuštinę jų turinį tarą sudaužo.
„Šukių matyti ir upės dugne, ir ant kranto. Gulbės jomis gali susižaloti, o lesdamos pašarą praryti ir smulkesnių duženų. Vietiniai žmonės šukes renka, bet prieš kelias dienas vieną paukštį radome nugaišusį“, – pasakojo Šančių gyventoja Rita.
Kita Šančių gyventoja, Rolanda Girskienė, pastebėjo, kad jau kuris laikas Mažeikių gatvės ir Nemuno krantinės kampe prie tvoros, už kurios yra įmonės „Kauno vandenys“ nuotekų siurblinė, kažkas palieka didelių gabaritų atliekų.
„Anksčiau tokių atliekų kažkas vis palikdavo prie šiukšlių konteinerių greta Kranto alėjos penkiaaukščių.
Neseniai ten buvo įrengta vaizdo stebėjimo kamera ir šiukšlintojai jos, matyt, ėmė vengti, bet susirado kitą vietą“, – pasakojo Šančių gyventoja.
R.Girskienė sakė, kad prieš kurį laiką atliekos buvo išvežtos, bet tai reikėtų daryti dažiau.
Už ne vietoje paliktas atliekas sumoka visi miesto gyventojai
Jonas Tumpa, Įmonės „Kauno švara“ viešųjų ryšių specialistas
„Didelių gabaritų atliekas draudžiama palikti tiek viešosiose erdvėse, tiek šalia bendrojo naudojimo konteinerių. Tokios atliekos turi būti vežamos į Kauno regiono atliekų tvarkymo centro atliekų surinkimo aikšteles, kurių Kauno mieste yra aštuonios.
Už ne vietoje paliktas atliekas gyventojai gali būti įspėti arba gauti baudą iki 600 eurų. Priklausomai nuo pažeidimo bei žalos aplinkai dydžio, bauda gali išaugti iki kelių tūkstančių, o tam tikrais atvejais – ir iki 6 tūkst. eurų.
Savavališkiems ir neleistiniems sąvartynams mieste tvarkyti reikia papildomų finansinių išteklių, todėl didėja atliekų tvarkymo kaštai, o kartu su jais ir visų gyventojų gaunamos sąskaitos. Prašome kauniečių, kad neliktų abejingi, kai kaimynai elgiasi neatsakingai. Jeigu turite galimybę, užfiksuokite tokius nusižengimus ir padėkite užkirsti kelią mūsų aplinkos taršai ir miesto lėšų švaistymui.
„Kauno švaros“ atstovai netinkamose vietose paliktas stambių gabaritų atliekas surenka, kai darbininkai pamato, kad jos paliktos. Upių pakrantes ir kitas viešąsias erdves tvarkome, kai gauname prašymus iš seniūnijų arba savivaldybės atstovų.“