„Jeigu kas įsivaizduoja vilkus paniurusius ir galvojančius kaip suėsti kokį lietuvišką paštininką ar įsibauginusį politiką rengiantį kvotas, kad ir jo neištiktų 1956 metais lietuvio likimas, yra visai ne taip. Tai turbūt visi Karšuvos girios vilkai.
Tokius gražius ir linksmus kadrus pasiseka nufilmuoti tik kartą metuose. Dūksta visa vilkų šeima, ir jauni ir seni“, – socialiniame tinkle dalijasi Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija.
„Šeimynėlė džiaugiasi sugrįžusiu šeimos nariu. Kodėl taip manome. Gausesnė kaip penkių vilkų šeima retai gyvena ištisus metus kartu. Dalis jos atsiskiria, tačiau gyvena toje pačioje šeimos teritorijoje.
Nuo pavasario buvo stebimi tik 3 arba 5 Pilkučiai. O, čia štai jau ir šeši. Tai jau ne pirmas fiksuotas kartas, kai keli pilkučiai džiaugsmingai puola savo šeimos narį, o vėliau pasirodo ir šiek tiek didesnis šeimos narių skaičius nei iki tol stebėta.
Žinotina, kad didžiausia galima vilkų šeima susideda iš 8-12 narių. Esant didesniam narių skaičiui vilkai pradeda tarpusavyje nebesutarti. Na, o vilko virtimas ant šono ir nugaros išreiškia prieraišumą ir paklusimą hierarchinėje pakopoje“, – aiškina Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija.