Margaspalvius paukščius pavyko įamžinti naujienų portalo lrytas.lt fotografui Vladui Ščiavinskui.
Kukutis yra Lietuvoje saugomas paukštis, į Raudonąją knygą įrašytas nuo 1989 m., o nuo 2015 m. išrinktas ir Dzūkijos krašto simboliu. Šie reti paukščiai nuo kitų išsiskiria dideliu spalvotu kuoduku, neįprastai ilgu ir plonu snapu.
Lietuvos zoologijos sodo informacija, įprastai kukučio kuodas būna suglaustas, o išskirtinis ir lenktas snapas pasitarnauja apsirūpinant maistu: grambuoliais, mėšlavabaliais, duobkasiais ir jų lervomis, vorais bei moliuskais mintantis paukštis maistą ilgus snapu išsikapsto iš purios žemės, urvelių.
Dėl šios priežasties kukučio apsilankymu turėtų džiaugtis ir sodininkai – jis sunaikina nemažai žemės ūkiui žalingų vabzdžių, ypač grambuolių vikšrų.
Kukučiai išsiskiria ir savitu savigynos būdu. Šie paukščiai didžiąją laiko dalį praleidžia ieškodami mitalo, tad jaunikliai būna palikti be priežiūros. Kukučių lizdai paprastai būna medžių drevėse arba pastatų sienose. Juos lengvai galėtų pasiekti smulkūs grobuonys, tačiau kvapas juos atbaido, o pajutę pavojų ar gindamiesi kukučiai švirkščia skystas išmatas.
Žiemai šie paukščiai išskrenda į Afriką ar pietinę Aziją, o sugrįžus į Lietuvą dažniausiai pastebimi Pietų ir Rytų Lietuvoje. Dzūkijoje aptinkama didžiausia kukučio lietuviškos populiacijos dalis.