Šiuo metu šėryklos tuščios, tad po mišką blūdinėjęs žvėris, uodega vaikydamas uodus, tiesiog rupšnojo žolę.
„Ryte atsidariau į telefoną kameros atsiųstus pranešimus ir matau – vaikšto po mišką toks gražuolis. O ką darysime toliau? Globosime, šersime ir rūpinsimės, kad puoštų Vištyčio apylinkes. Gražu būtų matyti regioniniame parke besiganantį stumbrą“, – juokėsi „Kybartų“ klubo medžiotojas Egidijus Siaurusaitis.
Tačiau iš tiesų, anot medžiotojo, migruojantis vienišas patinas mūsų krašte greičiausiai ilgai neužsibus ir patrauks į kitas vietas.
E.Siaurusaičio kamera daug kartų yra užfiksavusi būriais atbėgančius šernus, po mišką vaikštinėjančius elnius, briedžių šeimynas. Kovo mėnesį buvo atslinkusi ir lūšis, bet stumbras pasirodė pirmą kartą.
Iš kur atkeliavo teritorijoje tarp Vygrelių ir Vištyčio užfiksuotas žvėris, galima tik spėlioti. Medžiotojų svarstymu, galėjo atklysti tiek iš Dzūkijos, į kurią šių gyvūnų buvo atgabenta iš Panevėžio stumbryno, tiek iš Lenkijos.
Nuo Panevėžio ar Kėdainių, kur stumbrų yra daugiausiai, žvėris vargu ar galėjo atsibastyti, nes jam būtų tekę įveikti nemenką atstumą su miestais, keliais ir netgi perplaukti Nemuną.
„Kaip jo „navigacija“ rodo, taip jis ir keliauja. Kaip ir kiti stambūs kanopiniai žvėrys – briedžiai, elniai – mėgsta pakeliauti, taip ir stumbrai kartais nežinia kur nusibasto“, – kalbėjo E.Siaurusaitis.
Beveik prieš trejetą metų, 2018-ųjų rugsėjį, žmonės netoli šių vietų taip pat buvo pastebėję stumbrą. Gyvūnas klaidžiojo po miškingas Gražiškių ir Pajevonio seniūnijų vietas.
Stumbras nėra agresyvus ir nereikia baimintis jį susitikti. Tačiau gamtininkai visuomet primena: prie laukinio gyvūno artintis nėra ko, ypač kai tas gyvūnas sveria mažiausiai pusę tonos, o kartais ir dvigubai daugiau. Pastebėjus žvėrį nereikėtų stengtis prie jo prieiti kuo arčiau, jį paliesti, paglostyti ar pamaitinti.
O jei jau gyvūnas yra pakankamai arti – nereikėtų daryti staigių judesių ar skleisti garsų, gąsdinti, nes išsigandęs žvėris gali būti neprognozuojamas – bėgti neaiškia kryptimi, šokti, spirti.
Praėjusių metų duomenimis, Lietuvoje laisvėje gyvena netoli 300 stumbrų. Didžiausios jų bandos telkiasi Kėdainių rajone. Stumbrai įrašyti į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas.