Leisgyvis poilsiautojų rastas ruonis ryto nesulaukė: specialistų pastangos buvo bevaisės

2021 m. birželio 16 d. 17:17
Antradienio vakarą Palangos paplūdimyje poilsiautojus šokiravo nemalonus radinys – pakrantėje gulėjo leisgyvis ruonis. Ruonį aptikę žmonės sako, kad pagalbos bandė prašyti pas „Nuaro“ gyvūnų prieglaudos atstovus bei Lietuvos jūrų muziejuje, tačiau jos sulaukti nepavyko – jų teigimu, Lietuvos jūrų muziejus atsakė, kad neturi laisvų transporto priemonių.
Daugiau nuotraukų (8)
Sužeistą ruonį organizacija „Būk mano draugas“ nugabeno į Lietuvos jūrų muziejų, tačiau jis, Lietuvos jūrų muziejaus jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjo Arūno Grušo teigimu, neišgyveno. Ruonis, pasak A.Grušo, buvo maždaug 2-3 metų amžiaus ir stipriai sužalotas – „jam šansų išgyventi nebuvo jokių.“
Naujienų portalui lrytas.lt A.Grušas sakė, kad pranešimų apie į krantą išmestą ruonį buvo gavę jau prieš dvi dienas, tačiau ruonį žmonės vis grąžindavo į vandenį.
„Mes važiavome gaudyti tą ruonį jau prieš dvi dienas, tačiau gavome skambutį, kad jis jau nuvytas į vandenį. Vakar vėl nuo pat ryto skambino mums žmonės, vėl susiruošėme, pradėjome važiuoti, tačiau vėl paskambino kiti, kad ruonis jau nuvytas į vandenį“, – pasakojo vedėjas.
Jūrų muziejus – perpildytas ruoniukais
Sužeisti ar negyvi į krantą išmesti ruoniai nuo savaitgalio jau antrą kartą surandami poilsiautojų, o A.Grušas sakė, kad jūrų muziejuje šiuo metu globojama dar 17 ruoniukų. Nepaisant to, kad vietos nebėra, jis teigia, kad pagalbos suteikti niekada neatsisako, o kas žmonėms pasakė, kad transporto nėra – nežino.
„Nežinau, kas tai sakė, nes aš tikrai nesakiau to dalyko, o skambučiai dažniausiai man būna skirti. Šiaip mes esame tikrai perpildyti, pas mus yra 17 ruoniukų, bet įstengiam dar kažką priimti. Važiavome tiek vakar, tiek užvakar su savo transportu, bet gaunam signalą, kad ruonis jau įstumtas į vandenį“, – sakė jis.
Ruoniuką į Lietuvos jūrų muziejų pristatė organizacija „Būk mano draugas“, nors A.Grušas sakė, kad pagalbos pas juos prašyti neteko.
„Mes nepaprašėme pas juos pagalbos. Tai turėjo būti jau vakare, nežinau, kas su kuo skambinosi, bet tik tiek, kad „Būk mano draugas“ susisiekė su mumis ir tą ruoniuką jau mums vežė, o mes jį priėmėme“, – sakė A.Grušas.
Ruonių priežiūra – tik Lietuvos jūrų muziejaus funkcija
Prieglaudos „Nuaras“ Klaipėdos skyriaus darbuotoja Gintarė Liutkuvienė portalui lrytas.lt sakė, kad anksčiau ruoniukus bei ruonius į Lietuvos jūrų muziejų gabendavo ir „Nuaras“, tačiau dabar ruonių gelbėjimas ir priežiūra visiškai perleista Lietuvos jūrų muziejui.
„Mes nevykstame, nes mes nesame atsakingi už šiuos ruonius, tai neįeina į mūsų funkcijas. Jūrų muziejus yra laimėjęs konkursą dėl pilkųjų ruonių jauniklių paėmimo, gydymo, paleidimo į laisvę ir priežiūros. Anksčiau ir mes padėdavome nuvežti, mums ir keltas kainuoja, geranorišku būdu pinigus rasdavome, darydavome“, – sakė ji.
Vis dėlto prie pagalbos transportuojant ruoniukus vis dar prisideda kitos organizacijos.
„Pagal aplinkos apsaugos ministerijos sutartį, radus gyvą ruonį reikia pranešti jūrų muziejui, ką mes ir padarėme. Mes negalime nei atlikti apžiūros, nei įvertinti, mes nesame šių žinduolių specialistai. Anksčiau, kai nebuvo sutarties, buvome įmonė, kuri padėdavo transportuoti ruonius, bet kadangi vakar buvo pilna darbų, mes negalėjome tuo momentu. Padėjo kita organizacija, nors ir jai tai nepriklauso“, – paaiškino G.Liutkuvienė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.