Dėl šių vabzdžių agresyvaus elgesio žūva net galvijai. Mašalai užkemša gyvūnų nosies ir ausų kanalus, ko pasekoje galvijai uždūsta.
Pavasarį šie vabzdžiai veisiasi prie vandens telkinių krantų ir tam tikru laiku juos reikia nuodyti, tačiau šiemet vietos valdžia nerado lėšų kenkėjų kontrolei. Apie tai „Gazeta.Ru“ pasakojo Jekaterina, Vypolozovo kaimo gyventoja.
„Paskambinome į administraciją ir paklausėme, kokio velnio jie pavasarį neatliko mašalų nuodijimo darbų. Mums pasakė, kad nėra pinigų. Dabar mes turime su šiais gyviais kovoti patys.
Administracija lyg ir svarsto įmanomas priemones kovai su musėmis, tačiau tai jau neatneš jokios naudos. Mašalus reikia nuodyti kol jie neišperi kiaušinėlių.“, – sakė ji.
Surskio rajono administracijos vadovo padėjėja Oksana Uporina šią situaciją komentavo taip: „Gavome kelių milijonų sąskaitą. Pats preparatas, saugus kitiems gyvūnams, žuvims ir vabzdžiams, yra gana brangus. Prisideda prie kaštų ir patys nuodijimo darbai. Deja, rajono biudžete tokių lėšų nėra„.
Dabar kelių kaimų gyventojai kenčia nuo agresyvių vabzdžių pulkų. Vakare žmonės stengiasi visiškai užsandarinti visus įmanomus plyšius namuose, kad vabzdžiai nepatektų į vidų. Kaip sako gyventojai, jei įjungti šviesą ir nukreipti ją į langą, galima stebėti, kaip mašalai tankiu sluoksniu padengia apšviestą stiklo vietą.
„Tai košmaras, tikra apokalipsė. Nuo jų paprasčiausiai nepabėgsi, mes nežinome kur dėti gyvulius, ką daryti su sodais. Mašalai skverbiasi net po drabužiais. Kanda taip skausmingai, kad net aptemsta akyse.
Jie taip pat yra nuodingi, įkandimai kraujuoja, ištinsta ir niežti. Gyvūnai nuo ryto iki vakaro staugia iš skausmo“, – skundžiasi Jekaterina iš Vypolozovo.
Anot jos, mašalai užkemša gyvūnų akis, šnerves ir ausis – dėl to jie dūsta ir galiausiai nugaišta.
Įprasti repelentai neveikia šių taigos gyvių – kaimų gyventojai bando gelbėtis liaudiškais metodais: sumaišo grietinėlę su vanilę, kurių kvapas atbaido vabzdžius.
„Dabar ir ši priemonė neveikia. Įsivaizduokite vaizdą, aš esu nuo galvos iki kojų sutepta šiuo mišiniu, rengiuosi taip, kad net akių nesimato. Tada išeinu į gatvę, o mašalai tiesiog padengia mane storu sluoksniu. Jie net sugeba palįsti po drabužiais“, – pasakoja Čebotajevkos gyventoja Julija
Gyventojams rekomenduojama ankstyvą rytą ir vakare apriboti savo laiką po atviru dangumi, nesiartinti prie vandens telkinių, dėvėti drabužius nepaliekant nuogų kūno vietų.
Parengta pagal Gazeta.ru