Šis Neries šlaitas yra įtrauktas į Europos Buveinių apsaugai svarbių teritorijų sąrašą. Pasak Verkių regioninio parko ekologo Roko Butkaus, per paskutinius keliolika metų buvo atliekami nuodugnūs tyrimai, kurių tikslas buvo išsiaiškinti, ar šioje teritorijoje vis dar egzistuoja gyvybinga niūriaspalvių auksvabalių populiacija.
Rezultatai nenuteikė gerai. Nebuvo rastas nė vienas šios rūšies individas. Apie kadaise Verkių parke gyvenusius šio rūšies atstovus liudija tik seni duomenys. Kauno zoologijos sode prižiūrimi niūriaspalviai auksvabaliai sėkmingai susiporavo, patelės padėjo kiaušinius, o iš jų išsiritusios lervos sėkmingai peržiemojo.
Siekiant užtikrinti, jog vabaliukai iš lėto pradės atkurti savo populiaciją, 281 lerva ir 80 kokonų buvo atgabenti iš Kauno ir patalpinti į specialiai jiems sukonstruotus inkilus.
Kaip teigia Dalia Bastytė-Cseh, Lietuvos gamtos fondo projektų vadovė, šių inkilų tikslas yra sukurti sąlygas, kuo artimesnes medžio drevėms, kuriose natūraliai gyvena šie vabalai. Inkilai užpildyti medžių pjuvenomis, lapais bei medienos trūnėsiais.
Ant dviejų inkilų stogo išgręžti specialūs grioveliai, pro kuriuos į vidų galės patekti lietaus vanduo. „Perkeltos šio reto vabalo lervos su mūsų priežiūra vystysis inkiluose, o po kelerių metų, tikimės, jog išskris ir plis po gretimas teritorijas“, – sako D. Bastytė-Cseh. Šiuo metu
Neries šlaite Verkių apylinkėje auga 40 ąžuolų ir liepų, kuriuose, tikimasi, ilgainiui galėtų apsigyventi perkeltų į inkilus niūriaspalvių auksavabalių palikuonys.