Ieškojo pagalbos
L. Budrienė ieškojo pagalbos, mat gulbė silpo tiesiog akyse. Sužinoję apie situaciją Nevėžio prieplaukoje ten nuvyko asociacijos „Gamtos parkas“ įkūrėjas Gytis Gaubys.
„Šiandien tiesiog prie atėjusių žmonių gulbei iš gerklės ištraukiau įstrigusį duonos maišelio įpakavimo plastiką. Toks atvejis jau ne pirmas ir labai norisi, kad būtų paskutinis, bet, žinant realybę, būsiu labai naivus.
Žmonės, būkit sąmoningi. Jeigu jau norit pašerti paukščius, tai reikia truputį ir pasidomėti, ką jiems duoti. Labai prašau, jei norite, grožėkitės paukščiais, bet jų nežudykit savo nevalyvumu ir mėtomomis šiukšlėmis“, – dėstė G. Gaubys.
Surinko visą saują
Dovilė Gaubienė su vyru Gyčiu kitą dieną surinko keletą saujų plastiko atliekų. Tai vadinamieji segtukai, kuriais užspaudžiamas duonos ar batono įpakavimas. Juos čia išmeta ne kas kitas, o paukščius lesinantys žmonės, kurie elgiasi neatsakingai ir negražiai, mat gulbės ryja plastiko atliekas ir serga. Jos lengvai gali ir nugaišti.
„Gamtai daroma didelė žala ir bus dar didesnė, jeigu žmonės nesiliaus jų šerti batonais.
Prie tilto paukščiai būriavosi ir būriuosis, nes tai ne šiaip sau pasirinkta vieta, o paukščiai jaučia šiltesnes sroves, upelis bei lietaus kanalizacijos įtekėjimas, taip pat keliais laipsniais šiltesnis vanduo ir visa tai paukščiams rodo, jog ši vieta užšals paskutinė esant šalčiams.
Mes suorganizavome gulbių pamaitinimą specialiu lesalu. Prie akcijos prisidėjo ir kiti kėdainiečiai. Viskas buvo derinama su savivaldybės atstovais. Batono joms dabar tikrai nereikia“, – paaiškino G. Gaubys.