Vilniaus valdybos Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcija iš Muitinės departamento gavo pranešimą dėl įmonės, galimai nelegaliai prekiaujančios kosmetikos priemonėmis, sudėtyje turinčiomis eršketų ikrų.
Atlikus patikrinimą nustatyta, kad įmonė minėtomis priemonėmis prekiavo neturėdama leidimo prekiauti laukiniais gyvūnais, jų dalimis ar gaminiais iš jų.
Taip pat neturėjo leidimo įvežti šias kosmetikos priemones iš Europos Sąjungai nepriklausančių šalių.
Įmonės direktoriui gresia bauda nuo 120 iki 600 eurų, taip pat bus konfiskuotos kosmetikos priemonės.
Eršketinės žuvys
Tai – vieni seniausių Žemės gyvūnų, gyvenantys 100–150 metų. Manoma, kad eršketinės (Acipenseridae) žuvys pergyveno dinozaurų erą ir egzistuoja ne mažiau kaip 250 mln. metų. Vien Rusijoje eršketinių suskaičiuojama apie vienuolika rūšių: didysis eršketas (Huso huso), žvaigždėtasis eršketas (Acipenser stellatus), daūrinis eršketas (H. Dauricus), amūrinis eršketas (A. schrencki), sachalininis eršketas (A. medirostris), atlantinis eršketas (A. sturio) ir kt.
Šios žuvys veisiasi Kaspijos, Azovo, Juodojoje jūrose, Volgos, Dniepro, Dono, Amūro upėse, Baikalo ežere, taip pat Europos ir Azijos upėse, Šiaurės Amerikoje, Tolimuosiuose Rytuose.
Eršketinės žuvys daugiausia laiko praleidžia jūrose, bet neršti plaukia į upes, o po to vėl grįžta į sūriuosius vandenis. Ikrus jos subrandina tik sulaukusios 12–18 metų; ikrai gali sudaryti iki 34,5 proc. patelės masės.
Eršketai – galingos žuvys. Neršdamos, kad ikrai lengviau pasišalintų, jos dažnai iššoka iš vandens. Kūno dydžiu, forma ir smaila nosimi iš kitų eršketinių išsiskiria didysis eršketas, galintis sverti net 1 800 kg, kitų rūšių eršketai mažesni.