Anot Botsvanos vyriausybės, niekas nežino, kodėl tai vyksta. Gauti laboratorinių tyrimų rezultatus užtruks dar kelias savaites. Svarbu paminėti tai, kad Botsvanoje gyvena trečdalis visos planetos dramblių, bet jų populiacija dėl brakonierių veiklos smarkiai mažėja.
Pasak N. McCann'as, vietiniai gamtosaugininkai apie masiškai žūstančius dramblius Botsvanos vyriausybę perspėjo dar gegužės mėnesį. „Jie pastebėjo 169 negyvus dramblius per 3 valandas trukusį skrydį“, – sakė jis.
Botsvanos vyriausybė atmetė brakonieriavimą kaip galimą dramblių žūties priežastį, mat dramblių iltys nebuvo nupjautos ar kitaip pašalintos. Šis atvejis mįslingas dar ir tuo, kad iš visų gyvūnų miršta tik drambliai, tad galima atmesti vandens užnuodijimo galimybę.
„Turime nepamiršti vieno dalyko – drambliai yra nepaprastai protingi ir jautrūs gyvūnai“, – savo „Twitter“ paskyroje rašė N. McCann'as. – Aš negaliu įsivaizduoti, kokį didžiulį skausmą ir stresą jie patiria matydami savo šeimos narius agonijoje. Tokia trauma jiems išliks metų metus ir yra tikra katastrofa gamtai.“
Nors laboratorinių testų atsakymų dar nėra ir dramblių žūties priežastys nėra įvardijamos, neoficialių šaltinių duomenimis tai gali būti ir vis didėjančio vietinių ūkininkų nepasitenkinimo šiais gyvūnais rezultatas. Spaudoje gan dažnai pasirodo straipsniai, aprašantys žmonių ir dramblių konfliktą. Drambliai nuolat migruoja, ieško vandens ir maisto, tad jų kelyje pasitaiko ir pasėlių laukai.
Drambliams niokojant derlių ūkininkai vis dažniau ir garsiau grasina imtis radikalių priemonių kovoti su šiais gyvūnais. Šio konflikto rezultatas – dar šiemet, vasario mėnesį, Botsvanos vyriausybė paskelbė aukcioną, kurio metu bus išduodami leidimai medžioti dramblius. Kiekvienas medžiotojas, gavęs leidimą, galės nužudyti 10 šių gyvūnų kontroliuojamose medžioklės plotuose.
Skaitant tokias naujienas apie šiuos žemės milžinus, belieka tik apgailestauti. Jei visgi nugalės žmonių gobšumas ir žiaurumas, šie nuostabūs gyvūnai bus priversti likti tik ankštuose zoologijos soduose bei biologijos vadovėliuose. Tad pirmiausiai reikia pakeisti savininkišką požiūrį į gamtą, suvokti veiksmų padarinius ir sustabdyti tokį viską naikinantį elgesį.
Parengė Erika Gasiul, VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“
Šaltinis: https://www.bbc.co.uk/news/world-africa-53257512