„Šiandien pas mus atkeliavo didysis kormoranas Pranas. Gyventojai rado jį savo kieme trešnėje.
Galbūt kormoranas Mindaugines šventė ir pasiklydo, o gal norėjo mitybos racioną trešnėmis paįvairinti ar strazdus už atitinkamą žuvies mokestį pabaidyti. Dabar jau nesužinosime, kaip ten buvo, bet, anot gyventojų, jis kieme 2 paras meditavo“, – linksmai pradedama pasakoti kormorano Prano istorija.
Susirūpinę, kad paukštis vis dėlto ne trešnėmis minta, žmonės jį atgabeno į Kauno marių regioninio parko direkciją.
Kormoranas darbuotojams pasirodė esąs sveikas, todėl jį nuvežė ir paleido ten, kur svajoja gyventi ne vienas, – prie Kauno marių.
„Įdėmiai nuskenavęs savo žalsvomis marių spalvos akimis gelbėjimo operacijos vykdytojus Pranas kaipmat puolė į vandenį ir išdidžiai nuplaukė.
Buvo smagu susitikti su šiuo įdomiu, jūrų krankliu dar vadinamu paukščiu akis į akį ir dar gauti laikiną tatuiruotę atminimui ant piršto – turbūt bent taip atsikirto už tą šmeižtą, kurį apie kormoranus žmonės skleidžia“, – rašoma direkcijos feisbuko profilyje.
Pabaigoje šmaikščiai priduria: „Jeigu gyvūnų pasaulyje būtų kažkas panašaus į bulvarinius skaitalus, ko gero, kormoranai būtų skandinami skandaluose ir persekiojami labiausiai: padarė tą, pasakė aną, ne taip pažiūrėjo, ne ten paka...“
Toliau bandoma paneigti kelis mitus apie kormoranus, tačiau ši tema verta rimtesnio tyrimo.