Maironio, O. Šimaitės, Aukštaičių, Paupio gatvių apsuptas Kūdrų parkas – Misionierių sodo dalis. Parke – trys tvenkiniai. Sutvarkyta aplinka, nupjauta žolė, švaru, yra suoliukų, gražūs tilteliai. Tvenkiniuose plaukioja didžiųjų ančių, rudagalvių kirų ir laukių būreliai su jaunikliais. Gamtos oazė senamiestyje.
Ir staiga – lekia paukštis. Jis tamsiai rudas, šviesiu pilvu, ilgakaklis.
Paukštis tiesiog krenta į vandenį, panyra. It nematomas povandeninis laivas skrieja gilumoje, virš vandens jo kelią rodo raibulių „eglutė“. Išneria, laikydamas dumblėtą žuvytę, praryja.
Greta plaukioję laukiai su jaunikliais sprunka į šalis, didžiosios antys su pūkuotais ančiukais traukiasi kuo toliau.
Paukštis yra nemažas, garnio dydžio, daugiau nei dviejų kilogramų svorio.
Tai didysis kormoranas. Šis nelabai civilizaciją mėgstantis paukštis nereaguoja į amsinčius šunis, nepaiso vaikštinėjančių mamyčių su vežimėliais.
Panardęs, įskrenda į medį greta pulkelio rudagalvių kirų, džiovina plunksnas. Pailsėjęs vėl neria ieškoti maisto. Ir taip visą dieną.
Kyla klausimas: ką veikia vienišas kormoranas Vilniaus senamiestyje, juolab kad sutikti užupiečiai teigė matą paukštį tvenkiniuose jau apie mėnesį.
Kormoranai paprastai gyvena kolonijomis. Matyt, jam kormoranus atstoja didokas didžiųjų ančių ir laukių būrys.
Ornitologo Gedimino Petkaus manymu, tai ganėtinai jaunas paukštis, atklydęs migracijos metu, nes Baltosios Vokės, Arvydų tvenkiniai kormoranų masteliu – netoli. Jei randa maisto, niekur nesitraukia.