Trys aplinkosaugos organizacijos kelia bylą JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijai, siekdamos užkirsti kelią toliau statyti sieną pietiniame pasienyje su Meksika.
Aplinkosaugininkai tvirtina, kad ši siena kelia grėsmę laukiniams gyvūnams, tokiems kaip jaguarai ir vilkai.
Ieškinį JAV federaliniam teismui Vašingtone antradienį pateikė organizacija „Laukinės gyvūnijos gynėjai“, Biologinės įvairovės centras ir Gyvūnų teisinės gynybos fondas.
Migrantus turinčios sustabdyti sienos pasienyje su Meksika iškilimas buvo vienas svarbiausių D. Trumpo 2016 metų prezidento rinkimų kampanijos pažadų ir yra tarp pagrindinių jo vyriausybės prioritetų.
Kai Kongresas šiam projektui finansuoti skyrė mažesnę, nei prašė D. Trumpas, sumą, prezidentas paskelbė šalyje nepaprastąją padėtį ir nukreipė sienos statyboms dalį lėšų, kurios buvo numatytos kitiems Pentagono projektams.
Antradienį pateiktame ieškinyje tvirtinama, kad žalą aplinkai daro „statybos saugomose federalinėse teritorijose, įskaitant nacionalinius miškus, ir neigiamas poveikis nykstančioms rūšims arba rūšims, kurioms gresia išnykimas, įtrauktoms į Nykstančių rūšių įstatymą, taip pat jų natūralioms buveinėms“.
Siena „blokuos gyvybiškai svarbius gyvūnijos koridorius pasienyje ir nuolat trukdys pastangoms gelbėti nykstančias rūšis, tokias kaip Meksikos pilkieji vilkai ir jaguarai“, sakė Jasonas Rylanderis iš organizacijos „Laukinės gyvūnijos gynėjai“.
Biologinės įvairovės centro teisininkas Brianas Segee'is sakė, kad D. Trumpas dėl šios sienos „pasienio teritorijas pavers paaukotomis zonomis“.
Bendras statomos sienos ilgis bus daugiau kaip 3 tūkst. kilometrų.
Skunde rašoma, kad maždaug 1 127 km ilgio sienos atkarpoje jau esama tam tikrų užtvarų, per kurias laukiniai gyvūnai gali praeiti. Tačiau toliau statant užtvaras, „su kiekvienu nauju sienos kilometru, neatitaisoma žala laukinių gyvūnų populiacijai didėja“, teigia aplinkosaugininkai.