Panevėžio raj. ūkininkai neatsigina vilkų: atakos – viena po kitos

2019 m. rugpjūčio 21 d. 10:44
Panevėžio rajone toliau siautėja vilkai. Prieš pusantros savaitės netoli Krekenavos šie plėšrūnai šešias avis papjovė, o dar vienuolika apdraskė. Praėjusį savaitgalį jų grobiu tapo penkios avys.
Daugiau nuotraukų (4)
Šįkart kruvinus pėdsakus vilkai paliko Skaistkalnyje, netoli Krekenavos, kur ganosi ūkininkės Ritos Kiltinavičienės avys.
Kaip sakė ūkininkės vyras žemės ūkio bendrovės „Papalčiai“ vadovas Romas Kiltinavičius, plėšrūnų taikiniu tapo maždaug pusės hektaro plote besiganę devyni ėriukai ir vienas avinas.
Vilkai įsiveržė į ganyklą, kurios vienas šonas apstatytas šiaudų ritiniais, o kiti apjuosti elektrinio piemens saugoma metro aukščio tvora. Didesnė – 65 avių – banda ganosi kitoje vietoje, tad ji liko nepaliesta.
Savaitgalį Kiltinavičiai buvo išvykę į Žemaitiją, namuose liko tik sūnus. Rytą nuėjęs pašerti avių jis nustebo, kad atbėgo tiktai avinas ir penki ėriukai. Vieno kaklas buvo kruvinas.
Supratęs, kad tai vilko nasrų darbas, jaunas vyras ėmė dairytis po ganyklą. Tai vienoje, tai kitoje vietoje ant žemės gulėjo papjauti keturi ėriukai. Vieni buvo taip sudoroti, kad iš jų likę tik apgraužta galva ir viduriai.
Sužeistą ėriuką apžiūrėjęs veterinaras patarė šeimininkams jį papjauti. Vilkai gyvūnui buvo perkandę kaklą, jis kentė skausmus ir būtų nugaišęs.
R.Kiltinavičius stebisi vilkų įžūlumu – juk ganykla įrengta vos 20–30 metrų nuo pastatų.
Nei ūkininkės sūnus, nei kaimynai tąnakt jokio triukšmo ganykloje negirdėjo.
Tik ankstų rytą eidama melžti karvės viena kaimynė girdėjo avių bliovimą, bet nieko įtartino nepastebėjo.
Ūkininkams liko džiaugtis bent tuo, kad sveikas liko selekcijai paliktas avinas. Jis sveria apie 100 kilogramų, tad sugebėjo išvengti vilkų nasrų. Plėšrūnai stvėrė 30–40 kilogramų ėriukus.
Paklaustas, ar sodyboje nėra šunų, R.Kiltinavičius sakė, kad iš keturkojų sargų menka nauda. Sodyboje šunų yra net trys – vienas laikomas voljere, kiti pririšti prie būdų.
„Jau seniau pastebėjau, kad pradėjus temti, kai vilkai traukia į medžioklę, šunys ima atrodyti tarsi sergantys. Nelenda iš būdos ir tupi pabrukę uodegas“, – dėstė R.Kiltinavičius.
Jau anksčiau ne vienas medžiotojas yra pastebėjęs, kad pajutę vilkus šunys tupi būdose ir net bijo amtelėti.
Apžiūrėję ganyklą specialistai aptiko keturių vilkų – dviejų suaugusių ir dviejų jauniklių – pėdsakus. Aišku, kad plėšrūnai ėjo ne tik prisiėsti, bet ir vaikus išmokyti medžioti.
Skaistkalnio pašonėje yra Vidugirio miškas. Nukentėjėliai mano, kad pilkiai iš ten ir pasirodė.
Neatmetama, kad jie atklydo ir šiek tiek tolėliau esančio Pašilių miško. R.Kiltinavičius girdėjęs, kad maždaug prieš pusantros savaitės vilkai buvo užpuolę Daivos Morkūnienės bandą. Abi ganyklas skiria apie 8 kilometrus.
Tada per dvi dienas plėšrūnai papjovė 6 avis ir 11 apdraskė.
Prieš metus po vilkų antpuolio ši ūkininkė neteko net 24 avių.
vilkai^Instantplėšrūnai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.