Gyvūną, išmestą į krantą, aptiko žvejas Stevenas Jones kartu su kolega.
„Iš pradžių Stevenas pamanė, kad tai sudužusio senovinio laivo nuolauža, tačiau kai priėjo arčiau, įsitikino, kad tai – ypatinga žuvis“ , – leidiniui „Guardian Australia“ teigė Steveno partnerė Linette Grzelak.
Moteris pasakojo, kad ji pati nepatikėjo vaizdu tol, kol nesusirado šios žuvies nuotraukų internete. Anot Linette, jūrų milžinė buvo labai sunki, o jos oda – šiurkšti, stora, tarsi raganosio.
Mėnulžuvės yra didžiausios pasaulyje kaulinės žuvys, aptinkamos jūrinių ir atogrąžų klimato zonose esančiuose vandenynuose. Tiesa, pasak Pietų Australijos muziejaus žuvų kolekcijos vadybininko Ralpho Fosterio, aptikti šią žuvį Murėjaus upės žiotyse – didelė sėkmė.
R. Fosterio teigimu, aptikta mėnulžuvė buvo vidutinio dydžio, mat šios žuvys užauga iki 3,3 m ilgio ir gali sverti daugiau nei dvi tonas.
Be to, šios žuvys vienu metu gali padėti net 300 milijonų kiaušinėlių.
Vis tik labiausiai žmones žavi šių žuvų išvaizda. Gali atrodyti, kad tai yra „plaukiojanti galva“ su pelekais. Taip yra dėl to, kad šios žuvys neturi tipiškai atrodančio galinio peleko. Nepaisant jų keistos išvaizdos, mėnulžuvės nėra pavojingos žmonėms.