Būtent todėl Kvynslando gyventojų namų kiemuose atsirado netikėtų svečių. Viename namo kieme, vandenyno pakrantėje netoli Inisfeilo, ant pievelės milžiniškas pitonas (Morelia amethistina – lot.) pastebėtas ryjantis visą valabę – sterblinių šeimos atstovą, artimą kengūroms.
Vaizdai, kuriuos pastaruoju metu fiksuoja Australijos gyventojai, leidžia pasigrožėti nesumeluota gyvūnų karalystės egzistencija – plačiai prasižiojęs 4 metrų ilgio pitonas be didelio vargo prarijo jau bejėgiu tapusį grobį.
Į vietą atvykęs gyvačių gaudytojas Johnas Boettcheris teigė, kad, pamatės aptiktą vaizdą, labai nustebo, mat pitonas iš tiesų buvo labai didelis.
Tačiau J. Boettcheris susidūrė su problema – reikėjo rasti sprendimą, kaip saugiai patraukti atokiau pitoną, kad šis nesusierzintų ir neatrytų ką tik praryto grobio. Tam reikia sulaukti tinkamo momento – kai gyvatė bus savo grobį apvirškinusi ir nusiraminusi.
Anot gyvačių gaudytojo, pitonas per liūtį turėjo atsidurti atvirose medžioklės plotuose, tačiau buvo aptiktas žmonių apgyvendintuose rajonuose.
Įdomu tai, kad tikėtina tas pats pitonas prieš kelias dienas kėsinosi praryti ir pagalbą iškvietusio vyro šunį – vokiečių aviganį. Tačiau gyvatė kurį laiką buvo dingusi, o vėliau buvo netoliese pastebėta ryjanti valabį.
Krūminiai rombapitoniai yra didžiausi gyvačių atstovai Australijoje – užauga iki 8 metrų ilgio, todėl 10-20 kg sveriančios valabės – dar nedidelis grobis.
Nors šie pitonai nėra nuodingi, jie gali įkąsti ir sukelti didžiulį skausmą. Be to, tokio dydžio plėšrūnas gali praryti net ir krokodilą.
Tiesa, ramios vietos neranda ne tik pitonai, bet ir krokodilai, kuriuos pastaruoju metu aptinka net ir greitkeliuose. Apie tai skaitykite čia: Netikėtą kliūtį kelyje pamatęs vairuotojas pašiurpo