Pirmasis pagarbos atminimas atitenka didžiojo ekrano žvaigždei – spikso arai (Cyanopsitta spixii), kuri buvo vaizduojama animaciniame filme „Rio“. Ryškiaspalvė, mėlyna, tviskanti papūga laukinėje gamtoje nebesutinkama – visame pasaulyje teliko tik 100 individų ir visi jie gyvena nelaisvėje.
Kartu su šiais paukščiais laisvėje nebegyvena ir kiti mažiau žinomi sparnuočiai: Brazilijoje gyvenę Philydor novaesi (lot.) ir Cichlocolaptes mazarbarnetti (lot.). Į šį sąrašą pakliuvo Havajuose gyvenusi juodagalvė gėlinukė (lot. – Melamprosops phaeosoma).
Į šį sąrašą pakliuvo Havajuose gyvenusi juodagalvė gėlinukė (lot. – Melamprosops phaeosoma).
Remiantis BirdLife International mokslininkų neseniai atliktu tyrimu, pagal IUCN raudonąjį sąrašą šie paukščiai patenka į kritiškai nykstančių kategoriją ir grėsmingai artėja prie išnykusių kategorijos.
„Žmonijos veikla yra pagrindiniai veiksniai nulėmę pastaruosius gyvūnų rūšių išnykimus“, – teigė Stuartas Butchartas iš BirdLife International.
Anot jo, situacija dėl nykstančių gyvūnų rūšių visuose kontinentuose yra aukščiausia kada nors fiksuota. Ir nykstančių rūšių kiekis tik didės, jei nebus rasti ir priimti griežti gyvūnų apsaugos sprendimai.
2018 metai buvo negailestingi kelioms gyvūnų rūšims, kurios oficialiai buvo pripažintos išnykusiomis. Tai Rytų puma (Puma concolor couguar – lot.). Paskutinį kartą laisvėje šis gyvūnas pastebėtas prieš 80 metų Meino valstijoje JAV. Ir, žinoma, puma buvo nušauta žmogaus.
Pasaulyje liko tik dvi Šiaurinio baltojo raganosio patelės – Sudanas, paskutinis šios rūšies raganosių patinas nugaišo 2018 metais.
Tik laiko klausimas teliko ir mažosioms Kalifornijos jūrų kiaulėms, kurių pasaulyjė tėra vos 12. Biologijos profesorė Sea Mc Keon iš St. Mary koledžo Merilande prognozuoja, išnykusiomis jos bus pripažintos kitais metais: „Tai gali nutikti ir greičiau“.