Pasienyje sulaikyti kontrabandiniai produktai, kuriais žmonės gydo vėžį ir impotenciją

2018 m. gruodžio 17 d. 07:03
Lrytas.lt
Malaizijoje muitinės pareigūnai sulaikė beveik 3 tonas skujuočių žvynų, kurie turėjo patekti į kaimyninių šalių nelegalias rinkas. Sulaikyta kontrabanda buvo viešai sunaikinta Port Dicksono uoste vykdant šalies vyriausybės užmojį griežtai stabdyti laukinių gyvūnų dalių kontrabandą. Būtent tokiais kontrabandiniais vaistais naivūs Kinijos, Vietnamo  ir kitų šalių žmonės tiki galintys išgydyti vėžį ir sumažinti impotencijos problemas.
Daugiau nuotraukų (13)
Dėl didžiulės šių gyvūnų žvynų paklausos „žvynuotosios skruzdėdos“ tapo populiariausiu žinduoliu nelegalioje prekyboje. Baikštaus skujuočio rudi žvynai sudaryti tik iš keratino – tos pačios medžiagos, kaip ir nagai. Vis dėlto Vietname ir Kinijoje jie yra labai vertinami, nes tikima, kad jie turi medicininių savybių.
Dėl augančios produktų paklausos per pastarąjį dešimtmetį iš Azijos ir Afrikos miškų išgaudyta apie milijoną skujuočių. Dėl to jie buvo įtraukti į sąrašą rūšių, kurioms yra iškilusi didžiausia išnykimo grėsmė.
Galutinis konfiskuotų prekių tikslas veikiausiai turėjo būti Kinija, Laosas ar Vietnamas, kur skujuočių žvynų kilogramo kaina siekia apie 1 700 dolerių (per 1 500 eurų). Žmonės tiki, gali skujuočių žvynai išgydyti vėžį ir pagerinti lytinę potenciją.
Jokiame recenzuojamame mokslo leidinyje nėra paskelbta įrodymų, kad šių žinduolių žvynai turi kokių nors medicininių savybių.
Skujuočiai savo forma panašūs į šarvuočius ir skruzdėdas, o kūną dengia vienas ant kito užeinantys žvynai, kurie veikia kaip šarvas ar maskuotė. Dydis, priklausomai nuo rūšies, – nuo 30 cm iki 100 cm. Pavojaus atveju gali susivynioti į kamuolį taip, kad būtų ištisai dengiamas žvynų, kurie tarnauja kaip šarvai.
Skujuočiai dantų neturi: grobį (skruzdėles ir termitus) jie renka liežuviu, o maistą sutrina stiprūs skrandžio raumenys. Primityvūs požymiai: penkiapirštės galūnės, ilga labai raumeninga uodega, menkai išsivysčiusios smegenys, difuzinė placenta. Turi stiprius priekinių galūnių nagus.
Aptinkami Azijoje ir Afrikos pietinėje dalyje įvairiose buveinėse, nuo miškų iki savanų. Kai kurie skujuočiai gerai laipioja medžiais, kabindamiesi už šakų ne tik dideliais nagais, bet ir kibia uodega, kuri kartais būna ilgesnė už kūną.
Gamta^Instantgyvūnas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.