Prie ugdymo įstaigų
Pirmosios lesyklėlės paukščiams tradiciškai atsiranda prie mūsų miesto ir rajono ugdymo įstaigų, mat pedagogai, siekdami vaikams paaiškinti apie gamtą, ragina ir moko vaikus gaminti lesyklėles, lesinti ir padėti paukščiams. Vėliau lesyklėlės atsiranda ir prie individualių namų, būna jų ir daugiabučių namų kiemuose. „Rinkos aikštė“ pasižvalgė po Kėdainių miestą ir rado nuo paprasčiausių iki tikrai įspūdingų mažųjų valgyklėlių paukšteliams.
Net iš metalo
Štai viename Kėdainių miesto Paparčių gatvės individualaus namo kieme stovi pastatyta metalinė lesyklėlė. Ją sumeistravo kėdainietis Rimantas. Vyras lesyklėlę pritaisė išties tvirtai, su specialiais metalais, tad šiam nameliui jokie vėjai nebaisūs.
„Lesyklėlę pagaminti tikrai nėra sunku. Juk galima gaminti gražią ir puošnią medinę lesyklėlę, o galima ir iš plastikinio butelio padaryti. Svarbu, kad tai būtų naudinga paukščiams. Zylėms žmonės daugiabučių namų balkonuose net ir ant virvutės pakabina žalių lašinių gabalėlį – ir tai joms tikras gardėsis. Zylės yra gana drąsios, jos žiemą ateina visai arti žmogaus teritorijos, tuo metu žvirbliai – daug atsargesni“, – paaiškina paukščių mylėtojas Rimantas.
Ragina ir gamtininkai
Padėti paukšteliams peržiemoti ragina ir žinomi Lietuvos gamtininkai. Jie paaiškina, ką paukšteliams reikėtų duoti lesti, kad jie nesusirgtų.
„Staiga spustelėjus šaltukui bei iškritus sniegui galimi trumpalaikiai paukščių lesinimai. O jei šaltis ir sniegas nesitrauks – būtina padėti mūsų mažiesiems sparnuotiesiems bičiuliams. Zylės labai mėgsta juodąsias saulėgrąžas, žalius lašinukus. Žvirbliai labiau mėgsta augalinės kilmės produktus“, – sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius.