Vidugirių miške (Kupiškio r.) taiklus kupiškėno Algirdo Šoblevičiaus šūvis pakirto vilkę. Netoli Šalnakandžio kaimo medžiotojas iš bokštelio tykojo žvėrių. Jis matė iš miško išslenkančius tris vilkus ir vieną sėkmingai pašovė.
Dar vieną vilką Kupiškio rajone paklojo kupiškėnas Jonas Mažylis. Skapagirio miške, netoli Laičių kaimo, eidamas prie medžiotojų bokštelio vyras pastebėjo iš tankmės išlendančius tris vilkus. Iš pradžių pasirodė du, o po akimirkos išlindo ir trečias – šlubas pilkis.
Pajutę žmogų plėšrūnai spruko, tačiau paliegėlį medžiotojas pašovė. Sunkiai sužeistas žvėris pasislėpė tankmėje.
J.Mažylis prietemoje persekioti sužeisto plėšrūno nesiryžo. Kitą rytą atvykęs jis rado negyvą vilką.
Raguvos miške (Panevėžio r.) Maženių klubo medžiotojai dalyvavo medžioklėje su varovais.
Pabaidytas iš miško išpuolė vilkas. Vienas medžiotojas į jį šovė ir nesunkiai sužeidė. Gelbėdamas kailį plėšrūnas metėsi į kitą pusę ir atsidūrė Kęstučio Žilinsko taikiklyje. Iš 20–25 metrų paleistas šūvis buvo mirtinas. Suaugęs vilkas krito iš karto.
Jaunas vilkas buvo sumedžiotas ir Biržų rajone, Neciūnų kaimo apylinkėse. „Šilų“ būrelio medžiotojai Kepšinės miške buvo surengę medžioklę su varovais.
Kaip pasakojo plėšrūną pašovęs biržietis Rolandas Badaras, stovėdamas vienoje linijoje su kitais medžiotojais jis maždaug už 25–30 metrų išvydo tarp medžių šmėstelint pilką žvėrį.
Iš pradžių medžiotojas pamanė, jog tai vienas iš penkių medžioklėje dalyvavusių medžioklinių šunų, bet greit suprato, kad sprunka pabaidytas vilkas.
Tą akimirką R.Badaro pašonėje nuaidėjo šūvis.
Kitas medžiotojas irgi pamatė vilką, šovė, bet nepataikė.
Tuomet išgąsdintas šūvio žvėris metėsi į R.Badaro pusę.
„Pamačiau jį maždaug už penkių metrų ir šoviau“, – pasakojo biržietis.
Kviečia informuoti
Gyventojai kviečiami Aplinkos ministeriją informuoti apie pastebėtus vilkus, lūšis, ruduosius lokius.
Pastebėjus kurį nors iš šių gyvūnų šalies teritorijoje reikia užpildyti elektroninę anketą. Pasak ministerijos atstovų, sukaupta informacija svarbi priimant žmogui ir gamtai teisingus sprendimus.
Medžioklės plotų naudotojai, kiti suinteresuoti asmenys visus metus renka ir teikia informaciją apie didžiųjų plėšrūnų – vilkų, lūšių ir rudųjų lokių – buvimą laisvėje.
Pagal šią instrukciją registruojami bet kokie didžiųjų plėšrūnų buvimo laisvėje konkrečioje vietoje faktai: žuvusių didžiųjų plėšrūnų individų radimas, gyvų didžiųjų plėšrūnų stebėjimas, staugimas, teritorijos žymėjimas ir kitokie teritorinio elgesio požymiai, palikti pėdsakai, ūkinių gyvūnų ar naminių augintinių užpuolimas, didžiųjų plėšrūnų papjautų laukinių gyvūnų liekanų aptikimas.
Duomenys skirti nustatyti populiacijų dydį, priimti sprendimus dėl medžioklių.