Sustojo atsikvėpti
Kėdainiečių šeima, važiuodama nuo Kėdainių Kauno link, sustojo atsikvėpti ir pasitikslinti maršrutą. Bevaikščiodami pamiškėje esančioje aikštelėje žmonės ir išvydo kraupų vaizdą.
„Sustojome susivesti maršrutą ir kažkaip akys užkliuvo už maišų. Kadangi man buvo smalsu, tai aš ir taip žiūriu, ir taip, galvojau, gal man pasirodė. Tada priėjome arčiau ir aš supratau, kad tai tikrai gyvūno galva. O maišuose dar daugiau kūno dalių. Mane toks vaizdas šokiravo, nes numesta visiškai atvirai. Numesta pakrūmyje į griovį... Toks šokiruojantis vaizdas, kai guli galva ir atrodo žiūri į tave. Nežinau, kaip taip žmogus galėjo pasielgti. Kas taip galėjo pasielgti? Bet akivaizdu, kad tam žmogui buvo visiškai vienodai, jis tik norėjo atsikratyti gyvūno liekanų“, – „Rinkos aikštei“ rašė sunerimusi moteris.
Gresia bauda
Netrukus apie tai buvo informuota ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Pasirodo, minėta aikštelė yra ne Kėdainių, o Kauno rajono ribose. Tad viską aiškinsis Kauno rajono specialistai.
Pasirodo, kad bent kartą ar du per metus atokiuose laukuose aptinkama nustipusių paukščių ar galvijų. Neretai gyvūnų žūties priežastys taip ir lieka neaiškios. Gyvulių savininkai turėtų žinoti, kad tokių gaišenų negalima palikti likimo valiai ir laukti, kol jas sudoros pati gamta, mat už tokį neatsakingą elgesį galima pelnyti baudas.
Privalu pasirūpinti
Už tokį pažeidimą gyvulio savininkui gali būti surašytas Administracinių teisės pažeidimų kodekso protokolas ir paskirta pusė numatytos minimalios baudos. Bauda bus minimali, jei tokį pažeidimą savininkas padarė pirmą kartą.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pabrėžia, kad laukuose kritusius gyvulius privalu patraukti į tokią vietą, iš kur juos galėtų paimti atvykę utilizavimo įmonės darbuotojai, ir apdengti, kad prie jų neprieitų žvėrys.
Tiesa, nustatyti gyvulio savininką pavyksta ne visada, o kai jis nežinomas, pareiga tvarkyti gaišenas tenka seniūnijoms, kurių laukuose jos rastos.