Apie tai, kad Panevėžio rajone esančios Velžio gyvenvietės dekoratyviniame tvenkinyje išgaišo žuvys, naujienų portalo JP redakcijai pranešė velžietis Sergejus.
Pasak jo, į tvenkinį vakar prileido vandens, o po valandos išvydo aukštyn pilvais plūduriuojančių nugaišusių apie šimtą žuvų. Jo nuomone, tai galėjo atsitikti dėl užteršto vandentiekio vandens.
Nugaišo 100 žuvyčių
Velžietis Sergejus naujienų portalui JP pasakojo, kad tvenkinį šią sausringą vasarą dažnai papildo vandentiekio vandeniu.
„Taip padariau ir vakar. Tik pradėjus leisti vandenį iš čiaupo, pradžioje tekėjo baltas vanduo. Tačiau po pusvalandžio jis pasidarė normalus. Papildžiau tvenkinį vandeniu ir gal po valandos pamačiau, kad visos žuvys nugaišusios.
Nedideliame tvenkinyje, jo dydis 3×4 m, buvo bene 100 žuvyčių ir visos išgaišo. Be to, pasikeitė ir visas tvenkinio vanduo – tapo drumzlinas. Net neįsivaizduoju, kodėl tai įvyko?“, – susijaudinęs pasakojo vyras ir teigė negirdėjęs, kad Velžio gyvenvietėje komunalininkai būtų tvarkę vandentiekį – jokio pranešimo nebuvo.
Padavė per daug oro
Velžio komunalinio ūkio vadovas Vaidas Virbalas teigia, kad vandentiekio vanduo tinkamas naudoti ir nuo jo žuvys išgaišti negalėjo. Jis aiškinosi, ar negalėjo tvenkinyje žuvys nugaišti dėl vykusio tądien vandens filtrų valymo darbų.
„Vakar vandentiekyje vyko planinė vandens filtrų valymo procedūra ir vandens nugeležinimas. Atlikus šiuos darbus, buvo įjungti oro kompresoriai. Jie per smarkiai veikė ir į vandentiekį buvo paduotas per didelis kiekis oro.
Todėl gyventojų namuose iš čiaupų bėgo baltas vanduo – su dideliu kiekiu oro burbuliukų. Tačiau nemanau, kad nuo tokio vandens galėjo išgaišti žuvys“, – stebėjosi V. Virbalas ir tvirtino, kad vandentiekio vanduo nuolat tikrinimas, o į jį nėra pilami jokie chemikalai.
Siūlo atlikti vandens tyrimus
Panevėžio medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko Rimanto Misevičiaus nuomone, nuo per didelio kiekio deguonies vandenyje žuvys negalėjo išgaišti.
„Nebent tai būtų nedidelis baseinėlis arba akvariumas. Turi būti labai mažas kiekis vandens. Šiuo atveju, manau, dekoratyvinio tvenkinio šeimininkui vertėtų atlikti vandens telkinio tyrimus – ištirti, ar nėra tvenkinio vanduo užterštas“, – siūlė draugijos pirmininkas.