„Važiuodami miško keliu ir besidairydami gyvūnų pėdsakų su kolega netikėtai pastebėjome lokio pėdų žymes ant smėlio. Pėdsakai aptikti Ukmergės rajone, Taujenų-Užulenio biosferos poligone esančiame Gružų miške. Manau, kad ši informacija bus aktuali ne tik medžiotojams, bet ir grybautojams“, – sakė S. Kuliešius.
Anot jo, miškas, kuriuo praėjo meška, pilnas gyvybės – čia gausu vilkų, lapių, stirnų, taip pat yra ir lūšių. „Plėšrūnams čia gera vieta“, – tikino medžiotojas.
Pirmą kartą meškos pėdsakus pastebėjęs vyras liko sužavėtas: „Smagu pačiam pamatyti tokį atvejį. Išmatavus pėdsaką paaiškėjo, kad tai buvo subrendęs, suaugęs gyvūnas, mat pėdos plotis siekė 12-14 cm. Pėdsakus paryškinome medžių žymėjimo dažais, kad jie išryškėtų”, – teigė vyras.
Medžiotojo teigimu, gretimuose medžioklės plotuose miškuose neseniai taip pat buvo aptikti meškos pėdsakai.
„Sunku pasakyti, ar čia viena ir ta pati meška, ar jų yra jau daugiau. Bet yra tikimybė, kad kada nors pamatysime ją gyvai“, – svarstė medžiotojas.
Portalas lrytas.lt anksčiau jau rašė apie vis dažniau Lietuvoje pasirodančias meškas. Apie tai skaitykite čia: Meškų sugrįžimas į Lietuvą.