„Nors Aplinkos ministerija ir Valstybės saugomų teritorijų tarnyba laikėsi skirtingų pozicijų dėl Belmonto užtvankos išsaugojimo, pagrindinis mūsų tikslas buvo nedelsiant sutvarkyti avarinės būklės Belmonto užtvanką ir apsaugoti žuvų nerštavietes. Netrukus buvo paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas ir prasidėjo intensyvūs darbai,“ – pasakoja Linas Kvedaravičius, Vilniaus mero pavaduotojas.
Sutvarkytas ir per Belmonto užtvanką einantis beveik 40 metrų medinis tiltas, jungiantis istorinio pažintinio Pučkorių tako dalis. Prieš pradedant tvarkyti užtvankos plokštes ir koloną avarinės būklės tiltas buvo demontuotas ir pakeistas nauju, ilgaamžiu, mediniu tiltu. Belmonto užtvankos tiltą miestui padovanojo čia įsikūrę Belmonto parko kūrėjai – bendrovė „Vordana“. Naujojo tilto statyba kainavo apie 15 tūkst. eurų.
Pernai vasarą Belmonto užtvanka buvo įtraukta į Kultūros vertybių registrą, kuriai suteiktas kultūros vertybės statusas. Tad visi darbai tvarkant Belmonto užtvanką buvo atliekami vadovaujantis Paveldo tvarkybos reglamentu.
Belmonto užtvanka tvenkiama ties Vilnios upe. Teritorijoje šiuo metu stovi restauruotas Prancūziškasis vandens malūnas su išplėtota aprūpinimo vandeniu sistema, vandens tėkmės reguliavimo įrengimais.Ant betoninių užtvankos atramų anksčiau stovėjo medinis tiltas per upę. Šiuo metu jo vietoje pastatytas pėsčiųjų tiltas, kiek aukščiau kabo beždžionių tiltelis, atkurtas senasis vandens kanalas. Bėgant metams Vilnios vandenų plaunama nuolaidi užtvanka įgavo krioklių pavidalą, tad dažnai ir visa vietovė pavadinama Belmonto kriokliais.