Tačiau šios plėkšnės – ne vienintelis dėmesio vertas eksponatas. Po rekonstrukcijos praėjusių metų rudenį atsinaujinęs Lietuvos jūrų muziejus iš esmės pakeitė savo veidą. Čia įrengti nauji akvariumai, sutvarkyta aplinka, įrengtos naujos ekspozicijos bei lankytojus ypač viliojantis povandeninis tunelis.
Kaip pasakojo Jūrų muziejaus atstovė spaudai Nina Puteikienė, atsinaujinęs muziejus sulaukė didžiulio lankytojų antplūdžio. „Vienas iš svarbiausių traukos objektų – Volgos eršketų ir kitų akvariumo gyventojų baseinas, po kuriuo įrengtas kvapą gniaužiantis tunelis“, – sakė N. Puteikienė.
Anot jos, eršketai į Jūrų muziejų atskraidinti specialiu lėktuvo reisu – jame buvo gabenama 20 skirtingų eršketų, vilkešerių, menkių.
„Kadangi eršketai yra juodųjų ikrų šaltinis bei nacionalinis rusų turtas, įstatymai draudžia parduoti pateles. Todėl turime tik patinus“, – teigė N. Puteikienė. Šios žuvys gyvena iki šimto metų ir užauga iki dešimties metrų, todėl praplaukdamos virš galvos šios akvariumo milžinės sukelia didžiulį įspūdį.
Kaip pasakojo N. Puteikienė, akvariumai suformuoti atsižvelgiant į gyvūnijos poreikius ir žmonių poreikius – pamatyti gamtos stebuklus kuo įvairesniu kampu. Vienur storas, vaizdą laužiantis, kitur – įgaubtas, pasviręs ar tiesus akvariumo stiklas, leidžiantis vandens gyvūnus išvysti taip, tarsi pats būtum vandenyje.
Dvidešimt keturiuose akvariumuose pristatomos keturios ekosistemos: gėlavandenė, Baltijos jūros, Šiaurės jūros ir tropinių jūrų. Pasak Akvariumo ir jūrų gamtos skyriaus vedėjo Sauliaus Karaliaus, tokia gausa gali pasigirti retas akvariumas – dažniausiai rodomos vienos ekosistemos žuvys.
Akvariume rodomos Lietuvos upelio, ežero per Baltijos ir Šiaurės jūras į tropinius vandenis ekspozicijos. 24 akvariumuose gyvena apie 100 šiltųjų vandenų, 60 gėlavandenių žuvų ir bestuburių rūšių.
Čia pat gyvena ir ruoniai, kuriuos su malonumu stebi lankytojai. Administracinėse patalpose įsikūręs ir gyvūnų priežiūros centras, kuriam vadovauja gamtininkas Arūnas Grušas. Netoliese esančiame delfinariume vyksta įspūdingi delfinų pasirodymai.
Jūrų muziejaus teritorijoje atidarytos ir istorinės ekspozicijos – „Nerijos forto istorija“, kopgalyje – gynybinė pajūrio tvirtovė, kuri per Antrąjį pasaulinį kartą buvo beveik sugriauta.
Akvariumas buvo uždarytas pusketvirtų metų, statybos darbai truko penkerius metus. Nuo atidarymo čia apsilankė jau keli šimtai tūkstančių lankytojų.
Čia pat įkurta ir suvenyrų parduotuvė, kuri Lietuvos jūrų muziejui padeda sustiprinti ekonominį stabilumą. Tad dabar galima parsivežti iš muziejaus atsiminimą ar dovanėlę. Be to, per dvejus metus turėtų atsirasti ir jūrinių paukščių bei žinduolių reabilitacinis centras.