Jei ši hipotezė pasitvirtintų, tai reikštų, jog krabas ant polistireninio plūduro nukeliavo kone 8 tūkst. kilometrų, mat šie gyvūnai paplitę Floridos (JAV) pakrantėse.
„Daug gyvūnų kartu su plūduriuojančiomis plastiko atliekomis gali keliauti aplink pasaulį. Ir tai iš tiesų pasitvirtina. Per pastaruosius penkerius metus Šiaurės Europos krantus pasiekė iki 20 šiam kraštui nebūdingų jūros gyvūnų.
Tai ne tik žadina mokslininkų susidomėjimą, bet kelia ir didžiulį nerimą. Į svetimus kraštus patekę gyvūnai gali tapti invaziniais, jei čia jie išgyventų ir imtų veistis.
Puikus invazinio atvejo pavyzdys – Japoninis pelėvirkštis. Iš pradžių atrodė, kad tai niekuo nepavojingas augalas, tačiau dabar jo daroma žala kainuoja milijonus. Invazinės jūrų būtybių rūšys – taip pat pavojingos.
Nieko nuostabaus, jei iš Karibų atkeliavę gyvūnai taptų invaziniais Europoje ir pridarytų daug žalos vietiniams gyvūnams“, – komentavo S. Trewhella.
Tuo tarpu Londono Gamtos istorijos muziejaus mokslininkai aiškinasi aptikto krabo genetinius duomenis, norėdami sužinoti – ar tai nauja krabų rūšis, ar tai tik atklydėlis iš tolimo Atlanto vandenyno kranto.
Turinys pirmą kartą publikuotas 2018 metų gegužės 24 dieną.