Nors teigiama, kad šios gulbės be galo atsargios, už gulbę nebylę nepalyginamai baikštesnis paukštis, pastarosios išvydusios žmones gulbės klegėdamos bei išskėtusios sparnus pasileidžia artyn. Ne vieną, ypač atėjusį su mažamečiais vaikais toks gulbių elgesys gerokai išgąsdina.
Gulbės „užpuolė“ ir į paplūdimį atėjusį „Lietuvos rytas“ fotografą Kaune. Prilėkusios artyn bei keletą kartų pabandžiusios grybštelti į koją, netrukus nusivylusios, kad negaus maisto nukulniavo prie ant suolelio skaitančios knygą merginos.
Kauno jachtklubo darbuotojai ne kartą matė kai gulbės netgi atkulniavo į greta paplūdimio esančią automobilių stovėjimo aikštelę bei įkišusios galvą pro pravirą langą kaulino maisto iš viduje sėdinčių žmonių.
Lietuvos paukščių žiedavimo centro vadovas, ornitologas Ričardas Patapavičius teigė, kad ši gulbių porelė prie Kauno hidroelektrinės (HE) atvežta praėjusių metų lapkričio mėnesį. Prieš tai jos gyveno Lietuvos pajūryje, Būtingės naftos terminalo teritorijoje.
„Pas mus joms būtų nesaugu žiemoti nes čia daug lapių bei kitų plėšrūnų“, – teigė jas atvežęs terminalo darbuotojas.
Nemune žemiau HE kasmet žiemoja šimtai gulbių, tad buvo tikėtasi, kad čia joms bus saugiau nei pajūryje. Atšilus orams daugelis čia žiemojusių gulbių išsibarstė po įvairias Lietuvos vietas, o ši porelė perskridusi HE apsistojo netoli Kauno jachtklubo bei miesto paplūdimio.
„Tai bene geriausias pavyzdys, kad nereikia gulbių maitinti. Jos sugadintos nepataisomai ir sunku pasakyti koks jų laukia likimas, ypač kai prie vandens pradės plūsti minios žmonių“, – sakė ornitologas.
Kadangi tai labai reti paukščiai kurių Lietuvoje peri tik maždaug 20 porų, ornitologas mano, kad tikslingiausia būtų pas pagauti ir nuvežus paleisti Nemuno žemupyje.