Apie žiemos pralaimėjimą praneša ne tik bundanti augalija, bet ir sugrįžtantys sparnuočiai, savo giesmėmis sušildantys sielą, vejantys šalin liūdnas mintis.
Balandžio 1-ąją, Pasaulinę paukščių dieną, prisiminkime sparnuotus keliauninkus – ir sugrįžtančius iš šiltų kraštų, ir praleidžiančius Lietuvoje ištisus metus.
Po žiemos šalčių akį džiugina saulę ir šviesą sveikinantys vieversiai, varnėnai, gandrai, gervės, strazdai, kikiliai, pempės, kovai, gulbės, antys, daugelio kitų rūšių sparnuočiai, tarsi stiprinantys artėjančių Velykų dvelksmą, gamtos pabudimą. Artimiausiu metu sparnuotų svečių gretos dar gerokai pagausės.
Kovo mėnesį į Lietuvą iš pietų sugrįžta apie 70 rūšių paukščių, o iš viso mūsų šalyje jų aptinkama beveik 400 rūšių.
1906 metų balandžio 1-ąją buvo pasirašyta Tarptautinė paukščių apsaugos konvencija – per kiekvieną sukaktį atkreipiamas dėmesys į nykstančias sparnuočių rūšis, skatinami geriau pažinti paukščiai, raginama jais rūpintis.
Paskutinį kovo dešimtadienį organizuojamos Paukščių dienos, rengiami gražiausių inkilų konkursai. Lietuvoje pirmąsias Paukščių dienas tarpukariu pradėjo rengti gamtininkas Tadas Ivanauskas. Graži tradicija tęsiama iki šių dienų.
Akimirkas su sparnuočiais visuomet malonu įamžinti, nesvarbu, Lietuvoje ar užsienyje. Ypač šiltaisiais metų mėnesiais.