Savo tvirtybę tokiais būdais kariai mėgino įrodyti per vasario viduryje vykusias kasmetines tarptautines karines pratybas „Cobra Gold“.
Vienose didžiausių karinių pratybų Azijos žemyne dalyvavo daugiau kaip 11 tūkstančių karių iš JAV, Tailando, Pietų Korėjos, Indonezijos, Japonijos, Malaizijos ir Singapūro.
Nuo 1982 metų organizuojamos pratybos trunka 10 dienų.
Tailando pakrantėje įsikūrusiems kariams tenka ne tik siurbti kobrų kraują. Troškulį numalšinus reikia ir užkandžių – žalių arba keptų driežų, skorpionų, tarantulų ir sotesnių patiekalų – gibonų ar civetų.
Tailando karinių jūrų pajėgų bazėje Čoburyje per pratybas gyvūnų kraujas pralietas ne dėl pramogos – papjautos kobros čia pat iškeptos ant žarijų ir suvalgytos.
Tiesa, prieš tai kariai turėjo išmokti, kaip iš šių gyvių ištraukti mirtinus nuodus. Be to, būtina žinoti, kurie augalai yra valgomi, o kurie – nuodingi.
Pirmadienį vykusias kruvinas išlikimo džiunglėse pamokas išmokę kariai tokią patirtį galėtų pritaikyti tikro karo lauke.
Karybos profesionalai per pratybas dalijosi patirtimi, kaip laukinėje džiunglių raizgalynėje rasti gėlo vandens.
Tailandietis seržantas majoras Chaiwatas Ladsinas, vadovavęs gyvų driežų valgymo pratyboms, tikino, kad tokie karių įgūdžiai svarbūs norint nepražūti laukinėje gamtoje: „Būtina žinoti, ką galima valgyti.“
Vienas karių, paragavęs kobros kraujo, tikino, kad jis primena žuvies skonį.
„Žuviškas. Labai įdomus skonis“, – sakė karys.
Po tokių pamokų JAV seržantas Christopheris Fiffie taip pat neslėpė savo įspūdžių: „Tai pirmas kartas, kai geriu gyvatės kraują. Amerikoje tuo dažnai neužsiimame. Aš tikiuosi, kad šias pratybas ištversiu ir išsilaikysiu ant kojų.“
Šiemet į karinę mokymų stovyklą atvyko 6,8 tūkst. JAV karių – dvigubai daugiau nei praėjusiais metais.
Tai rodo ne tik gerėjančius sąjungininkių JAV ir Tailando santykius, bet ir didėjančią JAV karinę įtaką Pietų Azijos regione – tiek dėl stiprėjančios Kinijos, tiek dėl Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų programos veiksmų.
„Šios tarptautinės pratybos yra vienos didžiausių Indijos ir Ramiojo vandenyno teritorijoje. Tai žinia ir apie JAV įsipareigojimus regione“, – teigė JAV ambasados Bankoke atstovas Steve’as Castnguay.
Karinėje stovykloje kariai ne tik taškėsi gyvačių krauju, bet ir tobulino humanitarinės pagalbos įgūdžius, išėjo evakuacijos mokymus, sėmėsi kitų karinių žinių.
Parengė Šarūnas Meškys