Kauno forte – egzekucija šikšnosparniams

2018 m. vasario 21 d. 18:14
Lrytas.lt
Savaitgalį Kauno Naujosios Fredos  (III forte) buvo aptikti išsilieję teršalai – nuo sovietvmečio likę apie 200 l tepalo, buvę statinėje. Juose gamtosaugininkai rado ir nugaišusius šikšnosparnius. Manoma, kad juos į teršalus įmetė piktavailiai.
Daugiau nuotraukų (3)
Kaip pranešė portalas „Kauno diena“, išsiliejusiame tepale rasti 9 šikšnosparniai.
III fortas žinomas kaip šikšnosparnių žiemavietė – čia miega net 8 rūšys šikšnosparnių, 7 iš jų yra įrašytos į Lietuvos Raudonąją knygą.
Šikšnosparniais šioje vietoje rūpinasi Kauno marių regioninis parkas. Organizacija pasidalijo pagalbos prašymu siekiant išsiaiškinti piktavalius, kurie nuskriaudė šiuos ypatingus žinduolius:
„Prašome visuomenės pagalbos. Nuotraukoje matote vieną rečiausių mūsų krašto žinduolių, arba tai, kas iš jo liko... Esame labai sunerimę dėl III forte įvykdytos egzekucijos šikšnosparniams. Sunku suvaldyti emocijas ir nusivylimą, nes vaizdas tiesiog kraupus. Prašome atsiliepti visų, kas gali suteikti bet kokios informacijos apie šį įvykį: paliudijimai, jei matėte įtartinų asmenų, filmuota ir fotografuota medžiaga, kuria galėtų pasinaudoti teisėsaugos ir aplinkosaugos pareigūnai.
Būsime dėkingi ne tik mes, bet ir šikšnosparnių bendruomenė. Nusikaltimai gamtai negali būti toleruojami ar ignoruojami. Tam, kuriam nesudreba ranka prieš bejėgį gyvūną, vieną dieną nesudrebės ir prieš žmogų. Nelikite abejingi, padėkite mums rasti tuos, kurie skriaudžia silpnesnius. Nebūkite abejingi ir tada, kai įtariate, jog kažkas elgiasi netinkamai! Gana to abejingumo! Prašome siųsti visą informaciją el.paštu g.vaivilavicius@kaunomarios.lt arba skambinti telefonu 860193280. Anonimiškumą garantuojame“.
Beveik visų Lietuvoje aptinkamų rūšių šikšnosparniai įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą ir yra saugomi įstatymų nustatyta tvarka. Tokių rūšių yra 11, o Kauno fortuose iš jų žiemoja net 7 rūšys. Į Raudonąją knygą neįrašytas tik vienintelis fortuose žiemą aptinkamas vandeninis pelėausis.
Žiemojantys šikšnosparniai įminga maždaug pusmečiui, nukrinta jų kūno temperatūra, sulėtėja širdies darbas, kvėpavimas ir medžiagų apykaita. Tokioje būsenoje, kuri vadinama hibernacija, šie gyvūnai yra labai pažeidžiami – jiems reikalinga visiška ramybė. Aplinkos, kur šikšnosparniai žiemoja, temperatūra paprastai yra 1–8 laipsniai šilumos. Skirtingos rūšims reikalingos skirtingos aplinkos sąlygos – ne tik temperatūra, bet ir atitinkama patalpų oro drėgmė.
 
GamtaŠikšnosparnisKaunas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.