Šaltis neaplenkė ir Šiaurės Karolinos pelkių, kuriose veisiasi aligatoriai.
Ir, nors Floridoje dėl neįprastai žemos šiam kraštui temperatūros, iš medžių krenta sušalusios iguanos, aligatoriai, panašu, kad rado išmintingą sprendimą kaip išgyventi ekstremalius šalčius.
Neseniai Šiaurės Karolinos Šalotos upės pelkių parkas pasidalijo įspūdinga filmuota medžiaga, kaip aligatoriai išgyvena užšalusiame tvenkinyje.
Šaltakraujės reptilijos sugeba ne tik generuoti kūno šilumą, bet ir reguliuoti ją, priklausomai nuo pasikeitusių aplinkos sąlygų.
Tai yra, aligatoriai gali sumažinti kūno temperatūrą ir sulėtinti medžiagų apykaitą, kad išgyventų.
Kai vėl sušyla ir ledas ištirpsta, aligatoriai pradeda savo kūno temperatūros termoreguliaciją, rašoma interneto svetainėje „Daily Mail“.
Kaip matyti vaizdo įraše, kuriuo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Šalotės upės pelkių parko administracija, prasidėjus šalčiams aligatoriai leido, kad jų kūnai įšaltų į ledą, į paviršių iškišdami tik nosis:
Ekspertų teigimu, aligatoriai kone instinktyviai supranta, kada tvenkinys pradeda užšalti. Tai pajutę jie iškiša nosis iš vandens pačiu laiku ir leidžia vandeniui aplink juos sušalti.
Sunku patikėti, kad jie galėtų išgyventi tokiomis atšiauriomis sąlygomis, tačiau gyvūnų žinovai teigia, kad jie yra gyvi ir laikosi puikiai.
„Jie tiesiog būna išlindę iš vandens, – sakoma vaizdo siužete. – Gana nuostabu... Tik pažiūrėkite į tuos dantis. Tai yra metų laikas, kai jie – tiesiog išnirę ir laukia, kol sušils“.
Ypatingais atvejais jie įšąla į tvenkinį net kelioms dienoms, o ištirpus ledui gali vėl laisvai plaukioti.
Vaizdeliu su įšalusiais aligatoriais parkas pasidalijo sekmadienį vėlai vakare. Jį jau spėjo peržiūrėti 211 tūkst. žmonių.
Aligatoriai vėl pradėjo veistis Šiaurės Karolinoje po to, kai XX amžiaus pradžioje buvo kone visiškai išnaikinti.
Dabar dauguma jų gyvena pietrytinėje valstijos dalyje.