Seimo narys Linas Balsys įregistravo tai numatančias Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas.
„Tarptautinių nevyriausybinių organizacijų atlikti tyrimai rodo, kad gyvūnų naudojimas cirkuose dažnai prasilenkia su gyvūnų gerovės standartais. Apie kokią gyvūnų gerovę galime kalbėti, kai drambliai daugybę kilometrų į pasirodymus vežami ankštuose sunkvežimiuose, kuriuose praktiškai ir gyvena.
Cirkuose gyvenantys laukiniai gyvūnai dėl nuolat patiriamo streso, smurto dresūros metu, gyvenimo jų prigimčiai nepritaikytomis sąlygomis dažnai suserga psichinėmis ligomis, jų elgesys tampa neprognozuojamas. Lietuvoje vis pasikartojantys įvykiai tai tik patvirtina. Visai neseniai Šiauliuose įsikūrusio keliaujančio čekų cirko pasirodymo vietoje užfiksuotas besiblaškantis, galimai pažeistos psichikos dramblys.
Tokie psichiškai sužaloti gyvūnai kelia pavojų ir žmonių sveikatai. Ko gero, ne vienas gerai atsimena atvejį, kai Kaune iš „Ąžuolyno meškučių cirko“ pabėgusi meška stipriai sužeidė moterį. Šiuolaikinių, modernių cirkų pasirodymai, pritraukiantys daugybę žiūrovų visame pasaulyje, jau seniai apsieina be gyvūnų išnaudojimo“, – sakė L. Balsys.
L. Balsio manymu, Lietuva gerokai atsilieka nuo kitų Europos valstybių, kurių įstatymuose jau seniai yra nuostatos, ribojančios gyvūnų išnaudojimą cirko pasirodymuose.
„Šiuo metu net 24 Europos valstybės turi vienokius ar kitokius apribojimus, skirtus gyvūnų išnaudojimui cirko pasirodymuose. Laukinių gyvūnų naudojimas cirko vaidinimuose uždraustas Austrijoje, Slovėnijoje, Norvegijoje, Nyderlanduose, Kroatijoje, daugumos laukinių gyvūnų naudojimas cirkuose uždraustas Belgijoje, panašūs draudimai galioja Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje.
Lietuva taip pat turėtų siekti aukštesnių gyvūnų gerovės standartų. Lietuva, toleruodama laukinių gyvūnų pasirodymus cirkuose, atsilieka nuo civilizuoto pasaulio. Šiuo metu savo įstatymuose neturime jokių apribojimų dėl cirkų pasirodymuose naudojamų gyvūnų“, – sakė L. Balsys.