Prie palaikų sumontuotos stebėjimo kameros įamžino elnią, kramtantį žmogaus skeleto šonkaulį.
Negyvus kūnus neretai apgraužia gyvūnai. Būtent todėl laukinėje gamtoje palaikai suyra greičiau.
Kai kurie mokslininkai kaip tik tai ir tiria – kaip žmogaus kūnas suyra gryname ore ir kokie gyvūnai jį ėda.
Paprastai žmonių palaikus, priklausomai nuo geografinės vietovės, apgraužia lapės, paprastieji kalakutiniai grifai, meškėnai ir kiti maitėdos.
Tačiau tai, ką San Markose, Teksaso valstijoje, JAV, prieš dvejus metus užfiksavo teismo medicinos antropologijos tyrėjų paliktos stebėjimo kameros, atskleidė, kad apie palaikų irimą žinota nepakankamai.
Šią savaitę moksliniame žurnale „Journal of Forensic Sciences“ paskelbtame straipsnyje mokslininkai nušvietė savo atradimą: kanopiniai gyvūnai taip pat vaišinasi mirusių žmonių kūnais, jeigu tik juos randa. Tai įrodo stebėjimo kemerų užfiksuoti kadrai, kuriose matyti žmogaus kaulus graužiantis baltauodegis elnias.
Baltauodegiai elniai laikomi žolėdžiais gyvūnais, kurie minta įvairiais augalais, įskaitant vyteles, vaisius, riešutus, mėlynžiedes liucernas ir atsitiktinius grybus.
Dabar pirmąkart mokslininkai pamatė elnią ėdantį ir žmogaus palaikus, nors jau anksčiau žinota, kad praeityje šie gyvūnai buvo ir mėsėdžiai, misdavę žuvimi, negyvais triušiais ir net gyvais paukščiais, rašoma interneto puslapyje „National Geographic“.
Elniai gali ėsti mėsą, kai jiems trūksta tokių mineralų, kaip fosforas, druska ir kalcis. Ypač tai gali nutikti žiemą, kai nepakanka augmenijos.
Šis atradimas, kad elniai gali ėsti mėsą, suteikė naujų žinių apie jų elgesį. Tuo metu teismo medicinos mokslininkai teigia, kad atradimas jiems taip pat yra naudingas, aiškinantis, kaip per ilgą laiką irsta kūnai.