Savo studiją apie Tarno upėje balandžius medžiojančius šamus pateikę ekspertai tikina, kad pirmą kartą toks atvejis buvo užfiksuotas dar 1983 metais, kai iš Reino upės baseino šios invazinės žuvys pateko į Tarno upę, kur joms teko prisitaikyti prie naujos aplinkos ir pradėti misti net balandžiais.
Mokslininkai įamžino balandžių medžioklės atvejį ir pateikė įrodymą, kaip šie vandenų grobuonys išplaukia į krantą ir savo milžiniškais nasrais pasigauna paukščius.
Kaip matyti vaizdo siužete, ant kranto tupintys balandžiai nė nenutuokia, kad didžiuliai šamai plaukioja visai šalia ir ruošiasi pagriebti auką. Deja, bet vos per akimirką nuožmūs plėšrūnai be gailesčio pribaigia kelis balandžius ir nusitempia juos į vandens gelmes.
Anot specialistų, ši šamų elgsena primena Argentinines orkas, kurios ieškodamos grobio išplaukia ant kranto ir medžioja jūrų liūtus.
Paprastasis šamas gali užaugti iki 3 m ilgio ir 300 kg svorio. Jaunikliai minta bestuburiais, suaugę šamai – moliuskais, kitomis žuvimis, varlėmis, vėžiais, vandens paukščiais.
Parengė Šarūnas Meškys