Nežinia, kodėl ir kaip į tualetą pateko gyvatė, kurios gelbėjimo operaciją galite pamatyti vaizdelyje apačioje.
Laimė, dėl šios gyvatės niekas nenukentėjo. Tačiau anksčiau yra buvę ir pikantiškų atvejų.
Įgėlė į penį
Kalifornijos universiteto ekologijos ir evoliucinės biologijos profesorius Bradas Shafferis, apžiūrėjęs roplį, pareiškė beveik neabejojantis, kad tai – žiurkinė gyvatė, kuri yra didelė, bet paprastai visiškai nepavojinga. Tokios gyvatės plačiai paplitusios pietinėje Azijos dalyje.
Nors gyvatės į tualetus įšliaužia retai, toks fenomenas yra gana plačiai aprašytas.
Gyvačių klozetuose buvo pastebėta įvairiose šalyse, įskaitant Australiją, Pietų Afrikos Respubliką, JAV, rašo „National Geographic“ interneto puslapis.
B.Shafferio duomenimis, jos į klozetus įšliaužia per viršų, o ne vamzdžiais.
Laimė, šįkart į klozetą įšliaužusi gyvatė niekam nieko bloga nepadarė. O štai pernai gegužę klozete susirangęs pitonas vienam tailandiečiui įkando į penį. Tai nutiko Tailando Čačengsau provincijoje.
Vietos gelbėtojas Danupolas Tapo CNN naujienoms teigė daugybę kartų matęs gyvačių tualetuose. Jis prisiminė, kad gyvatės ne vienam nelaimėliui buvo įgėlusios į šlaunį ar pasturgalį, bet jis dar nebuvo susidūręs su tuo, kad roplys būtų kam nors sužeidęs lyties organus.
Tokį pat sužeidimą, kai gyvatė įkando į penį, 2013 metais patyrė ir vienas Izraelio gyventojas.
Nemalonus darbas
Na, o pašalinti gyvatę iš klozeto nėra paprasta.
Profesionalus gyvačių gaudytojas Geoffas Jacobsas iš Australijos miesto Brisbano BBC naujienoms prisipažino per metus sulaukiantis vidutiniškai 5 prašymų iš klozeto ištraukti gyvatę arba smauglį ir šis procesas nėra lengvas.
„Tai – blogiausias darbas, – teigė vyras. – Kai tenka traukti gyvatę, tūnančią tualete, įrengtame prieš 30–40 metų ir valomame tik iš viršaus, nėra smagu.“
Ieško ramybės
Tad kodėl gyvatės įšliaužia į klozetus?
Kaip teigia Australijos Jameso Cooko universiteto profesorė Lin Schwarzkopf, gyvatės ten ieško maisto ir ramybės.
„Gyvatės laka vandenį. Kaip ir kitiems stuburiniams žinduoliams, joms vandens reikia, kad gyventų, – paaiškino profesorė. – Taip pat gyvatės stengiasi išvengti triukšmo ir šviesos. Joms nepatinka būti trukdomoms. Tualetai joms atrodo kaip mažos ir tamsios vietos, idealiai tinkamos pasislėpti.“
Tualetuose dėl tų pačių priežasčių – ramybės ir vandens – mėgsta tūnoti ir žiurkės bei varlės. Anot L.Schwarzkopf, jos yra gyvačių grobis, tad tai gali būti dar viena priežastis, kodėl šie ropliai mėgsta įšliaužti į klozetus.
Į tualetus gena baimė
Tačiau B.Shafferio nuomone, gyvatės klozetuose veikiausiai pasislepia iš baimės. Patekusi į žmogaus namus gyvatė ieško tamsios vietos, tokios kaip tualetas, kurioje galėtų pasislėpti.
„Aš esu gana tvirtai įsitikinęs, kad vaizdo įraše nufilmuota gyvatė bandė pasislėpti, – teigė profesorius. – Ji greičiausiai mirtinai išsigando patekusi į kažkieno namus.“
Jeigu kada nors klozete pastebėtumėte gyvatę, išlikite ramūs, nuleiskite dangtį, uždarykite tualeto duris ir kreipkitės į atsakingą organizaciją, kuri padės roplį iš ten iškrapštyti.