Be reikalo. Šitas gamtos kūrinys taip pat turi kuo mus nustebinti. Pavyzdžiui, vikšro kūne yra 4 tūkstančiai raumenų, o štai žmogaus – vos 629! Tad kaip padarytas vikšro kūnas ir kam jam tiek daug raumenų?
Vikšras, žinoma, yra panašus į kirminą, bet iš tikrųjų jis yra sudėtingesnis sutvėrimas. Juk tai – drugelio lerva.
Ilgas vikšro kūnas padalintas į 12 – 13 dalių, vadinamų segmentais. Pirmuosius 3 segmentus neša 3 poros „krūtinės“ kojų. Be to, vikšras paprastai turi dar 5 „pilvo“ ar „netikras“ kojų poras.
Dėl šių kojų, aprūpintų siurbtukais, vikšras juda ir išsilaiko ant augalų. Kai kurie vikšrai turi net daugiau nei 5 „pilvo“ kojų poras. Pas dantytasias kandis jų yra 8, rašoma interneto portale worldofanimals.ru.
Vikšrai persikelia, arba pakaitomis juda „krūtinės“ ir „pilvo“ kojų poromis, arba žingsniuodami — sulenkiant ir perkeliant kūno dalį į priekį.
Beje, įdomu, kad vikšrui judant jo žarnynas juda atskirai nuo liemens! Jis turi vienintelę „žarną“, pritvirtintą prie jo liemens nuo pradžios ir iki pabaigos, bet ne per visą ilgį.
Todėl šliaužiant virškinimo organai juda net pirmiau, nei išorinis jų apvalkalas. Tikriausiai, tokia jų žarnyno sandara vikšrams padeda judant virškinti maistą.
Taip pat yra tikimybė, kad priešingai nukreiptas vidaus organų judėjimas leidžia vabzdžiams išlaikyti pusiausvyrą.
Parengė Evelina Parniavskaja